Domov Počítače Recenzia: Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Recenzia: Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Zdielať

Čínsky výrobca prináša pravidelne zariadenia, ktoré majú zaujímavé funkcie. Má vo svojom portfóliu aj cenovo dostupnejšie notebooky, medzi ktoré zaraďujeme aj model Yoga Slim 7 Pro.

Konštrukčné spracovanie mohlo byť aj lepšie. Tvorí ho vonkajší kovový rám veka, ktorý je pevný, zvyšok je však plastový a má tendenciu prehýbať sa pod tlakom. Tento fakt neprospieva k najlepšiemu dojmu, vďaka tomu má však zariadenie nižšiu hmotnosť – 1320 gramov. Oceňujeme, že sa to podpísalo aj na lepšej cene zariadenia, ktoré sa v nami testovanej konfigurácii pohybuje na úrovni 860 eur. Na ľavej strane sú dva USB-C porty a malá LED dióda na indikáciu záťaže a zapnutia. Na pravej strane vypínač, jeden USB 3.0 port a 3,5 mm audio jack konektor. A to je z konektivity všetko. Chýba plnohodnotný HDMI, chválime ale USB-C na nabíjanie bez nutnosti použiť ďalší extra konektor.

Notebook používa na zobrazovanie 14“ Full HD+ IPS displej s rozlíšením 2880×1800 px. Poteší 90 Hz obnovovacia frekvencia, ktorá je lepšia ako štandardných 60 Hz, ale pre hráčov nie je vhodná. Displej bliká s frekvenciou 300 Hz pri úrovniach jasu 40% a nižších. Panel vykazuje slušnú reprodukciu farieb, farebný priestor sRGB je pokrytý na 100%, ale AdobeRGB 76% a DCI-P3 76% nepatria k najlepším. Oceňujeme použitie IPS panela, vďaka čomu dosahuje zariadenie široké pozorovacie uhly. Maximálny jas  mohol byť rozhodne vyšší, najmä v exteriéri počas slnečných dní to môže byť problém.

Hardvérový základ tvorí osemjadrový procesor AMD Ryzen 7 5800H, taktovaný na 3,2 GHz v základe (4,4 GHz v Boost režime). Výkonovo patrí do strednej triedy, vhodný je nielen na kancelársku prácu, ale aj na hry. Výbavu dopĺňa 16GB DDR4 RAM a 1TB SSD. Na zariadení je predinštalovaný operačný systém Microsoft Windows 10 Home v 64-bitovej verzii spolu s rôznymi „bonusovými“ aplikáciami. Notebook ponúka tri energetické profily, medzi ktorými možno prepínať pomocou kombinácie klávesov Fn+ Q. My sme použili profil Inteligentné chladenie. Výrobca tiež ponúka aj samoobslužnú aplikáciu, v ktorej je možné meniť profil aj iné nastavenia. Poteší nízka hlučnosť, pri kancelárskej práci je zariadenie takmer nepočuteľné.

Klávesnica je pohodlná, podsvietená v troch stupňoch, má lokalizáciu, oceňujeme aj veľký dvojriadkový enter. Šípky sú dostatočne veľké a oddelené od seba, podobne ako aj iné klávesy. Výhodou je, že vypínacie tlačidlo je zboku a nie na mieste deletu. Za nevýhodu tiež považujeme vypnutie podsvietenia po troch sekundách, čo používateľ nemôže zmeniť. Páči sa nám, že touchpad je typu clickpad, ocenili by sme, ak by ho výrobca doplnil snímačom odtlačkov prstov. Pri notebookoch je dôležitá aj kvalita audia. Výrobca použil dvojicu reproduktorov. Kvalitou však nepresvedčia a ide skôr o nutný základ, náročnejší používatelia siahnu po externom audiu.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro je zaujímavý notebook, ktorý ponúkne dostatočne výkonné komponenty a prijateľnú cenu. Daňou za to je však horšie spracované šasi, či menej portov. Páči sa nám displej, ktorý ponúka príjemné parametre a klávesnica, na ktorej sa píše veľmi dobre. Veľkosť pamäte a disku nemožno rozšíriť, 16GB RAM a 1TB ale považujeme za solídny základ. Poteší nízka hmotnosť spolu s pekným a jednoduchým dizajnom.

Zapožičal: Lenovo