Domov Audio Recenzia: Lamax Duals 1

Recenzia: Lamax Duals 1

Zdielať

Otestovali sme malé špuntové slúchadlá od spoločnosti Lamax, ktoré potešia svojou cenou 60 eur.

Slúchadlá sú dodávané v malej čiernej krabičke. Okrem nich je v balení tiež nabíjacie puzdro, USB-C nabíjací kábel, tri veľkosti ušných štupľov a manuály. Nabíjacie puzdro (dok) slúži aj ako powerbanka na ich dobíjanie. Tak slúchadlá, ako aj nabíjací dok sú z čierneho plastu. Konštrukčne je dok na veľmi dobrej úrovni. Hoci Duals 1 môžu na prvý pohľad pripomínať modely ako sú Apple EarPods alebo Samsung Galaxy Buds, rozhodne cena a kvalita reprodukcie Duals 1 sú inde ako v prípade týchto konkurentov. Slúchadlá ponúkajú taktiež zvýšenú vodeodolnosť podľa certifikátu IP54, čo znamená, že im neprekáža striekajúca voda ani dážď. Slúchadlá sa vkladajú do doku z vrchnej strany, po jeho odklopení. Prichytenie je riešené pomocou magnetu. Táto základná časť je oválna spolu s multifunkčným ovládacím tlačidlom. Aj vďaka nízkej hmotnosti oboch špuntov je ich ergonómia veľmi dobrá. Priamo v balení sú 3 rôzne veľkosti nástavcov – malé, stredné a veľké. Tie sú vyrobené zo silikónu a slúchadlá držia pomerne pevne v uchu. Vďaka rôznym veľkostiam by mali sedieť prakticky komukoľvek. Nevýhodou ale je, že žiadnu ďalšiu oporu v uchu nemajú.

Slúchadlá komunikujú so smartfónom cez Bluetooth 5.0, pri prvom používaní je nutné iba spárovať zariadenie so smartfónom. Na ovládanie slúchadiel slúži prakticky celá vonkajšia plocha, funguje ako multifunkčné tlačidlo. Možno ním prijať alebo odmietnuť hovor, ovládať hlasitosť, prehrávať alebo preskakovať prehrávané skladby. Frekvenčný rozsah špuntov je 20 – 20000 Hz, citlivosť 970 dB, pričom o zvuk sa starajú dva 6 mm meniče. Reprodukcia zvuku je vzhľadom k cene vcelku dobrá, dominujú najmä stredy a výšky, basové zložky sú nevýrazné. Takisto aj maximálna hlasitosť mohla byť vyššia, čo sa prejavuje najmä pri telefonických hovorov. Oceňujeme však integrovaný mikrofón, ktorý aktívne potláča ruchy z okolia. Slúchadlá majú nabíjací dok s možnosťou bezdrôtového nabíjania. Stačí ich položiť na určené ​​miesto a po nabití ich vybrať. Magnet ich drží pevne, takže by k samovoľnému uvoľneniu dôjsť nemalo ani v prípade, keď sa nedopatrením otvorí vrch puzdra. Dok funguje pre slúchadlá ako powerbanka, slúchadlá majú zabudovanú batériu 120 mAh, pričom dok má kapacitu 400 mAh. Slúchadlá nám počas testovania vydržali prehrávať hudbu 6 hodín, pričom výdrž možno ovplyvniť nastavením intenzity hlasitosti. Dok potom umožňuje trikrát dobiť slúchadlá.

Lamax Duals 1 prinášajú vzhľadom k cene vcelku dobrú reprodukciu zvuku, avšak so slabšími basmi, poteší tiež ergonómia, ako aj prítomnosť USB-C na nabíjanie. Naopak za nedostatok považujeme väčšie rozmery špuntov, ktoré nie vždy držia na svojom mieste.

Zapožičal: Lamax