Domov Audio Recenzia: JBL Xtreme

Recenzia: JBL Xtreme

Zdielať

Svet prenosných reproduktorov sa rozrastá a mnoho výrobcov sa predbieha v kvalite, dizajne a predovšetkým výkone. My sme testovali sme JBL Xtreme, pričom názov testovaného produktu je na mieste, keďže tento model je naozaj extrémny.

JBL Xtreme 01

Produkt prichádza v štýlovom balení, spolu s napájacím adaptérom a manuálmi, k dispozícii je aj popruh na rameno, ktorý príde vhod vďaka rozmerom 283×126×122 mm a hmotnosti 2112 gramov. JBL Xtreme získal ocenenie Red Dot za dizajn a tiež ocenenie EISA pre roky 2015-2016 v kategórii prenosných reproduktorov. Produkt je potiahnutý textilným materiálom so zaujímavou textúrou, pričom po stranách má dva veľké meniče, ktoré zabezpečia výborné a hlasné basové podanie.

Poteší zvýšená odolnosť voči striekajúcej vode, používanie pri bazéne tak nebude problém. Reporoduktor je dostupný v čiernej, modrej a extravagantnej červenej. Z hornej strany sú tlačidlá na Bluetooth párovanie, reguláciu hlasitosti, vypínanie a zapínanie reproduktora, JBL Connect, tlačidlo pre pozastavenie hudby či prijatie hovoru.

JBL Xtreme 02

JBL Connect je vylepšená funkcia Sociálneho módu, ktorá je pri JBL Charge 2 Plus, aktiváciou možno prepojiť viac reproduktorov Xtreme (alebo reproduktorov s funkciou JBL Connect) a tak možno z jedného zariadenia prehrávať hudbu až do troch reproduktorov v multi alebo stereo režime.

Zadná strana ponúka viacero konektorov, ktoré sú kryté pod elegantným oranžovým zipsom. Z pravej strany nechýba guľatý konektor pre napájací adaptér, dva USB porty pre funkciu powerbanku až pre dve zariadenia naraz, pretože má reproduktor veľkú 10000 mAh batériu, ktorá dokáže napájať reproduktor až 15 hodín. Pokiaľ používateľ nabíja jedno zariadenie z powerbanky, výstup môže byť až 2A. V prípade dvoch zariadení naraz poskytne Xtreme výstupný prúd 1A pre každé z nich.

JBL Xtreme 05

K dispozícii je tiež 3,5 mm audio jack konektor pre linkový vstup z prehrávača a microUSB konektor na nabíjanie reproduktora, ktorý sa nabije veľmi rýchlo. Plné nabitie 10000 mAh integrovanej batérie vďaka dodávanému adaptéru (19V/3A) trvá len 3,5 hodiny. Párovanie cez Bluetooth 4.1 je bezproblémové, testovali sme ho s notebookom Acer s Windows 7, či so smartfónmi Google Nexus 6, Sony Xperia L a Samsung Galaxy S2. Prehrávanie je čisté, kvalitné a bezproblémové za každých okolností.

Zvuková stránka je výborná a nemáme k nej žiadne výhrady. Vďaka výkonu 2× 20W sa z reproduktora stáva prenosná párty, pretože predovšetkým basové podanie je výborné, silné a obzvlášť sa hodí na elektronickú hudbu alebo rap – na tieto hudobné štýly je priam ako stavaná. Rockovú hudbu a pop reproduktor inteligentne rozozná a výškové podanie je voči basovému výborné vyvážené a nemáme proti nemu jedinú výhradu. Počas náročného mesačného testu nenastala situácia, kde by chýbali basy, alebo že by pomer výšok, stredov a basov nebol nevyvážený.

JBL Xtreme 08

JBL Xtreme je výborný a kvalitný prenosný reproduktor, ktorý nepozná kompromis. Vysoká výdrž, zvýšená odolnosť voči vode, rýchle nabíjanie a predovšetkým veľmi výkonné meniče a kvalitný zvukový prejav – to všetko spája práve tento produkt. Tomu však zodpovedá aj cena, ktorá sa pohybuje okolo 269 eur a tak si ho nebude môcť dovoliť každý.

Vďaka výkonu a výbornej reprodukcii zvuku spolu s vodotesnosťou udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu  JBL Xtreme ocenenie TOP Produkt

TOP Produkt


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 283×126×122 mm
Hmotnosť: 2112 gramov
Frekvenčný rozsah: 75 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 4.1, 3,5 mm audio jack, microUSB, USB
Výstupný výkon: 2× 20 Watt
Menič:
Podporované profily: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Pol, 10000 mAh, výdrž 15 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, integrovaná 10000 mAh batéria s možnosťou nabíjania externých zdrojov, zvýšená odolnosť voči vode
Farebné prevedenia: čierna, modrá, červená

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Zvýšená odolnosť
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Farebné prevedenie
+ Funkcia powerbanky

Mínusy
– Vyššia cena

Zapožičal: DSI Slovakia

3 komentárov

  1. Zdravim 🙂 mam taky problem. Nabijem reprak xtreme na plno a on hra par hodiniek a sam od seba sa vypne a nejde hned zapat.. Zapne sa až ked ho zapojim do nabijačky. . pekne ma to hnevá 😉 vedeli by stw mi povedat kde je chyba ? Či v baterii alebo inde 😉
    Dakujem 😉