Domov Audio Recenzia: JBL Flip 2

Recenzia: JBL Flip 2

Zdielať

Rozmery zariadenia sú 60×160×65 mm pri hmotnosti 381 gramov, je teda skoro o polovicu ľahší a cítiť to. V balení sa nachádza prepojovací kábel, adaptér, manuál a samotný reproduktor. Tiež tu nájdeme tvrdé ochranné puzdro, začo výrobcu chválime.

Flip II je určený na zvislú polohu, zospodu chýba povrchová úprava, ktorá umožňuje aby zariadenie stálo na ležato. Reproduktor tak možno položiť, nie je to však ideálne. Reproduktory sú mierené opäť do 360° a pokryté plastovým štítom. Nájdeme tu dva 40 milimetrové meniče a okrem toho aj vstavaný basový port. Vzadu samozrejme nechýba ani microUSB na nabíjanie internej batérie a už spomínaný 3,5mm jack pre basy. Na boku sú dotykové (rezistivné) tlačidlá, kde nájdeme tlačidlo zapnutia a vypnutia, párovania Bluetooth, plus a mínus pre hlasitosť, sociálny mód umožňujúci zdieľať zariadenie tu nie je. Nachádza sa tu však NFC anténu.

JBL Flip II 10

Reproduktor sme aj opäť testovali s aplikáciou Skype. Funguje výborne, automaticky sa prepína externý reproduktor aj mikrofón, ktorý má dobrú citlivosť a nebolo problém byť od zariadenia dva či tri metre. Platí to isté, čo pri väčšom reproduktore. Podpora protokolov je zrejme podobná ako pri modeli Charge 2, výrobca ju neuvádza.

Ako sme už spomenuli máme tu dva reproduktory s výkonom 6 Watty , teda spolu 12 Wattov a ich výkon je viac než dostatočný. Frekvenčný rozsah je 100 – 20000 Hz, odstup signálu k šumu >86dB. Integrovaná batériu (Li-ion polymer) má kapacitu 2000 mAh. Výrobca udáva výdrž 5 hodín v závislosti od hlasitosti a žánru. Reálne počítajte však skôr s 4 – 4,5 hodinami. Reprodukcia hudby je výborná, nechýbajú ani basy, hoci Flip II nemá basreflex. Zvuk je dobre vyvážený, nepočítajte však s takými basmi ako má Charge II, od toho to má ďaleko. Tiež podporuje SoundClear pre potlačenie ozveny a šumu, čo môžeme len potvrdiť a so zariadením sa veľmi dobre telefonuje.

JBL Flip II 11

Aktuálna cena reproduktora v akciovej Vianočnej cene je 79 eur, bežná doporučená maloobchodná cena je 99 eur. Hoci v podobnej cenovej hladine sú dostupné aj iné konkurenčné produkty, podľa nás je prejav reproduktora JBL Flip 2 medzi najlepšími v danej kategórii. Reproduktor hrá vzhľadom na rozmery veľmi dobre, je výkonnejší ako jeho predchodca a má možnosti spárovania cez NFC.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 160×65×60 mm
Hmotnosť: 381 gramov
Frekvenčný rozsah: 100 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB, NFC
Výstupný výkon:  2× 6 Watt
Menič: 2× 40 mm
Podporované profily: N/A
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 5 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, integrovaná 2000 mAh batéria
Farebné prevedenia: čierna, biela, červená, modrá a žltá

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Rôzne farebné varianty
+ Vysoký výkon
+ Cena

Mínusy
– Slabšia výdrž

 Zapožičal: DSI Slovakia