Domov Recenzie Recenzia: GoClever Aries 70

Recenzia: GoClever Aries 70

Zdielať

Prekvapenie nás čakalo keď sme otvorili balenie, ktoré obsahuje okrem tabletu aj príslušenstvo. Z príslušenstva sme tu našli USB kábel na prepojenie tabletu s počítačom, adaptér k nabíjaniu, OTG kábel, autonabíjačku, návod na používanie a najväčšie prekvapenie ochranné puzdro, ktoré veľa spoločnosti predáva osobitne.

Keďže hrany tabletu sú zaoblené drží sa pohodlne a tlačidlá sú umiestnené viac v zadnej časti zaoblenia tabletu. V ľavej zaoblenej hrane nájdeme tlačidlo na reguláciu hlasitosti, napájania a tlačidlo späť. Pravá hrana nemá žiadne tlačidlá. Horná hrana disponuje 3,5 mm audio jackom a microUSB portom pre nabíjanie tabletu a na pripojenie externého disku, keďže USB podporuje aj OTG. V dolnej hrane si miesto našiel mikrofón, slot pre SD kartu a pre SIM kartu. Na zadnej strane tabletu je umiestnený 2 MPx fotoaparát bez blesku. V dolnej časti je už len reproduktor a tlačidlo reset tabletu.

GoClever Aries 70-9jpg

Displej tabletu má 7 palcovú uhlopriečku s technológiou IPS a rozlíšením 1280×800 pixelov (formát 16:10). Vďaka IPS technológii sú farby veľmi pekné a pozorovacie uhly veľmi dobré. Nad displejom je slúchadlo, ktoré je chránené kovovou mriežkov. Taktiež je tu predný 0,3 MPx fotoaparát pre videohovory a svetelný senzor. Na displeji je od výroby ochranná fólia.

Tablet poháňa štvorjadrový procesor MediaTek MT8389, taktovaný na 1,2 GHz a grafika PowerVR SGX544. Čo sa týka pamäte, GoClever Aries 70 disponuje 1 GB RAM (dostupných cca 390 MB), vnútorná pamäť ponúka 8 GB eMMC, z ktorej je dostupných 5 GB. Spoločnosť do tabletu predinštalovala aplikácie, ktorých je v tablete pomerne veľa, čo prispelo k zníženiu vnútornej pamäte. Avšak nevieme pochopiť prečo spoločnosť pridala aplikácie Facebook, Skype a Angry Birds, ktoré si môže stiahnuť zdarma cez Google Play Store.

GoClever Aries 70-5

Aries 70 ponúka aj navigáciu, ktorá je sa nazýva Mireo viaGPS, ktorá je predinštalovaná a v nej sú dostupné mapy pre Slovensko, Českú republiku a Poľsko, k dispozícii sú aj Google Mapy. Zároveň tak ako v každom svojom zariadení spoločnosť pridáva aj aplikáciu GoClever Games. Vnútorná pamäť je totižto rozdelená. Jedná je označená ako interný ukladací priestor, ktorá má približne 1 GB, druhá je interné úložisko a disponuje už spomínajúcou 5 GB pamäťou.

GoClever Aries 70-2

Čo nás potešilo je dostupnosť OTA aktualizácii. Pritom sme mali trochu problém. Po stiahnutí aktualizácie (cca 451 MB) a následnej inštalácii sa nám pred koncom inštalácie aktualizácie zobrazilo hlásenie o nedostatku vnútornej pamäte. Riešením bolo odinštalovanie viacerých aktualizácii, ktoré boli spravené pred aktualizáciou. Po úspešnej aktualizácii sme však postrehli horší príjem signálu na Wi-Fi a aplikácia OTA Update už ďalšie aktualizácie nenájde pre „Unknown error“, čo je neznáma chyba. Stále tak môžete využiť možnosť lokálnej aktualizácie, ale to už je potrebné stiahnuť aktualizáciu z internetovej stránky výrobcu a následne tento súbor uložiť do vnútornej pamäte. Potom cez aplikáciu OTA update vykonať aktualizáciu.

GoClever Aries 70-8

Ako sme spomínali tablet disponuje 2 MPx fotoaparátom, ale je potrebné nastaviť formát 4:3. Predvolené nastavenie je na formáte 16:10 a rozlíšenie fotoaparátu je tak len 1 MPx. Potešilo nás, keď sme videli v balení ochranné puzdro, ale keď sme tablet založili do puzdra nestačili sme sa diviť. Síce všetko priliehalo ako má, ale k tlačidlám na ľavej hrane je obtiažné sa dostať. Nie je to nič vážne, ale obmedzí to pri používaní. Tu by to mohli riešiť tak, že tlačidlá by boli umiestnené na pravej hrane.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2.2 Jelly Bean
Chipset: MediaTek MT8389
Procesor: štvorjadrový, 1,2 GHz, Cortex A7
Grafika: PowerVR SGX544
Frekvencie: GSM 900/2100 MHz
Rozmery: 188×115×9 mm
Hmotnosť: 312 gramov
Displej: 7 palcový LCD IPS multi-dotykový, 1280×800 pixelov, 16:10
Fotoaparát: 2 MPx
Predná kamera: 0,3 MPx
Pamäť: 1 GB RAM + 8 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: 3G, HSDPA+
Lokálny prenos dát: Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm audio jack
Ostatné: multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, G-Senzor
Batéria: 3900 mAh

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Pridaná ochranná fólia
+ IPS displej
+ Cena
+ Ochranné puzdro
+ OTG USB
+ Príslušenstvo

Mínusy
– Zbytočne rozdelená pamäť
– Zbytočné predinštalované aplikácie
– Chýba blesk
– Slabý fotoaparát

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu GoClever ARIES 70 3G poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

 GoClever Aries 70 - AnTuTu 4.0.3.XGoClever Aries 70 - AnTuTu+
GoClever Aries 70 - CF BenchGoClever Aries 70 - Quadrant
GoClever Aries 70 - NeNa
GoClever Aries 70 - NeNa2
GoClever Aries 70 - VelamoGoClever Aries 70 - Velamo2

Zapožičal: GoClever