Domov Periférie Recenzia: Genesis RX85

Recenzia: Genesis RX85

Zdielať

Spoločnosť Genesis má v portfóliu viacero myší a klávesníc. V redakcii sme testovali mechanickú klávesnicu RX85, ktorá určite zaujme jednoduchým dizajnom bezrámovej konštrukcie.

Pre používateľov, ktorí majú počítačové zostavy a hľadajú mechanické klávesnice, je toto určite zaujímavý adept na kúpu, pretože používa kvalitné snímače. Klávesnica nás prekvapila kompaktnými rozmermi, je to dané tým, že po bokoch nie sú žiadne makro tlačidlá, okolo tlačidiel nie sú hrubé plastové obruby ani rámy.

RX85 má anglické rozloženie kláves, čo je typické pre herné mechanické klávesnice, lokalizované layout modely by sme tu hľadali márne. Rozloženie kláves je viac-menej typické, nevýhodou je však malý, jednoriadkový ENTER, potešia však dostatočne veľké SHIFT klávesy po oboch stranách.

Klávesnica ponúka len čisto biele podsvietenie, ktoré nemožno zmeniť na iné farby ako je červená, modrá, zelená, žltá a pod. Aj napriek tomu považujeme sýtu bielu farbu podsvietenia za zaujímavú. Jediné zmeny, ktoré možno zrealizovať na klávesnici, je meniť farbu bielej na tri rôzne odtiene.

Podsvietenie je veľmi dobré, počas tmy sú popisky výborne čitateľné a podľa potrieb používateľa možno nastaviť podsvietenie v troch rôznych intenzitách – 100/66/33%, resp. vypnutý stav (0%). Chýba aplikácia, ktorá by ponúkla viac možností.

Oceňujeme spracovanie z hliníku, ktorý je príjemný na dotyk a dodáva tiež klávesnici pevnosť. Keďže sú klávesy plastové, používateľ nepríde s hliníkovým povrchom často do styku. Kábel vychádza zo stredu klávesnice, pričom je zakončený jedným USB portom. Poteší odnímateľná opierka 🙂

Nevýhodou však je absencia USB portu na zadnej strane klávesnice, ktorý by prišiel vhod na pripojenie ďalších zariadení. Na  modeli nie je veľa funkčných tlačidiel, poteší aspoň možnosť ovládať mulltimédiá cez sekundárne klávesy „Fn“. Za výborný krok však považujeme kruhový ovládač hlasitosti a tiež šikovnú funkciu Mute – stlačí iba kruhový ovládač stlačiť. Veľmi praktické 🙂

Konštrukčné spracovanie klávesnice je vynikajúce a len ťažko bude hľadať používateľ robustnejší model s dobrou ergonómiou pri cene 80 eur. Pre úplnosť dodávame, že klávesnica používa čínske mechanické spínače Kailh Brown, hlučnosťou sú na tom zhruba rovnako ako Cherry MX Brown. Napriek niektorým pripomienkam, ktoré k tejto mechanickej klávesnici máme, môžeme Genesis RX85 odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 449×210×36 mm
Hmotnosť: 1009 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Typ spínačov: Kailh Brown
Podsvietenie: len biele, nastaviteľné tri odniene
Materiál: hliník, plast
Podpora: Windows, OS X, Linux

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie z hliníka a plastu
+ Kompaktné rozmery, bezrámový dizajn
+ Kvalitné a sýte biele podsvietenie
+ Odnímateľná opierka, kruhový ovládač
+ Vzhľadom k funkciám prijateľná cena

Mínusy
– Klávesnica nemá RGB podsvietenie
– Anglické rozloženie klávesnice

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Natec Genesis RX85 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Genesis