Domov Periférie Recenzia: Genesis Krypton 700 a Boron 700

Recenzia: Genesis Krypton 700 a Boron 700

Zdielať

Otestovali sme hernú myšku spolu s podsvietenou podložkou od poľskej spoločnosti Genesis, ktorá do roku 2011 predávala počítačové periférie pod označením Natec. Oba testované modely tak spolu tvoria veľmi zaujímavú kombináciu.

Krypton 700 k nám prišla v balení typickom pre Genesis – obal v čierno-červenej farbe. Na prednej strane je vyobrazený produkt a vzadu špecifikácie. Kvalita myši je na veľmi dobrej úrovni. Povrch tvorí prevažne čierny matný plast a sčasti guma, ktorá má zaručiť dobrú priľnavosť ruky. Je príjemný na dotyk, napriek tomu, že ide o plast. Azda jedinou nevýhodou matného povrchu je náchylnosť na odtlačky prstov a nečistoty, pričom sa už po krátkom čase vyšúcha.

Myš používa optický snímač Pixart PMW 3310, ktorý poskytuje maximálne rozlíšenie 7200 DPI (používateľ môže zmeniť rozlíšenie v rozsahu 400 do 7200 DPI). Potešia vopred prednastavené úrovne citlivosti, vďaka čomu môžu hráči meniť úroveň počas hry vďaka tlačidlám umiesteným nad rolovacím tlačidlom.

Myš je vybavená vnútornou pamäťou, kam sa ukladajú jednotlivé nastavenia a profily. Pre používateľov je k dispozícii osem tlačidiel, polling rate je 1000 Hz. Dĺžka káblu je 200 cm a rozmery myšky sú 128×69×38 mm. Za nevýhodu považujeme softvér, ktorý síce je dostupný, ale obsahuje málo možností na nastavenie, chýba mu jednoduché prostredie a neponúka veľa možností personalizácie myšky.

S myškou sa však veľmi dobre pracuje, vhodná je pre notebooky a aj stolové počítače. Počas testovania sme nezaznamenali problémy, využitie našla aj pri Quad HD (2K) monitore. Páči sa nám pekné RGB podsvietenie, ktoré je decentné a aj počas večera neruší – nie je extra výrazné. Používatelia, ktorí hľadajú lacnú a cenovo dostupnú myš môžu siahnuť po testovanom modeli, v predaji je s cenou okolo 30 eur.

Druhý testovaný produkt nás však rozhodne veľmi prekvapil. Pri rozbaľovaní krabice sme neveriacky hľadeli na podsvietenú podložku pod myš. Prvá myšlienka, ktorá nám prišla na um je, či bude aj táto podsvietená podložka pod myš nastaviteľná v softvéri. A ešte sa budú nebodaj jej farby dať nastaviť ? Po pripojení do USB portu počítača konštatujeme, že farby sú rôzne, teda RGB podobne ako pri myške, ale nastaviť farby a ich režim nemožno. Sú preddefinované a je možné ich ovládať iba dvomi tlačidlami na podložke.

Napriek tomu považujeme Boron 700 za veľmi zaujímavý produkt, ktorý si cieľovú skupinu rozhodne nájde. Sú používatelia, ktorí odsudzujú veľa podsvietených modelov a často ich nazývajú „kolotočáriny“. My máme radi kolotočáriny, považujeme ich za zaujímavý doplnok k mnohým často nudným produktom. Pri podsvietení to však nekončí. Dĺžka káblu 200 cm je viac než dostačujúca pre bezproblémové pripojenie k počítaču.

Podložka má odolnú konštrukciu, protišmykové gumené výstupky zo spodnej strany, ktoré ju udržujú bezpečne na svojom mieste bez ohľadu na to, ako veľmi používateľ pohybuje myšou. Mikrotextúra povrchu zabezpečí veľmi nízke trenie pre perfektný posun myši. Nevýhodou je, že niektoré lacné myši môžu mať s povrchom problém a ich snímače nemusia zaznamenávať korektne pohyb. V kombinácii s gamerskou myšou však problém určite nebude, testovali sme ich niekoľko. K dispozícii je za 20 eur.

Oba testované produkty môžu zaujať skupinu používateľov. Zatiaľ čo herná myška od Genesis je vhodná pre cenovo zameraných hráčov, podsvietená podložka pod myš zaujme širokú skupinu používateľov, ktorí chcú svoj pracovný stôl obohatiť. Na myške sa nám práči konštrukčné spracovanie, dizajn a tiež RGB podsvietenie. Za nevýhodu považujeme stále neprehľadný softvér a tiež povrch, ktorý sa po krátkom používaní vyšúcha. Za nevýhodu podložky považujeme svetelné podsvietenie, ktoré nezhasne ani po vypnutí počítača (a v prípade, ak nechceme aby podsvietenie svietilo celú noc, treba podložku vytiahnuť z USB portu počítača).Genesis Krypton 700

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 128×69×38 mm
Hmotnosť: 110 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 2 metre
Typ spínačov: Pixart PMW 3310
Podsvietenie: RGB, nenastaviteľné
Materiál:  plast
Podpora: Windows, OS X, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ 7200 DPI a 1000 Hz polling rate
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Kvalitné RGB podsvietenie
+ Príjemné držanie v ruke
+ Zaujímavé podsvietenie
+ Prijateľne nastavená cena

Mínusy
– Povrch, ktorý sa časom vyšúcha
– Neprehľadný softvér, málo nastavení

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Genesis Krypton 700 poskytuje server Heureka.sk

Genesis Boron 700

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 348×250×5 mm
Hmotnosť: 75 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 2 metre
Podsvietenie: RGB, nenastaviteľné
Materiál: plast
Podpora: Windows, OS X, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Originálne navrhnutý produkt
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Kvalitné spracovanie z plastu
+ Zaujímavé RGB podsvietenie
+ Prijateľne nastavená cena

Mínusy
– Aktívne podsvietenie po vypnutí PC

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Genesis