Domov Audio Recenzia: Creative Woof 2

Recenzia: Creative Woof 2

Zdielať

Nedávno sme testovali malý prenosný reproduktor od Creative, ktorý ponúka kovovú konštrukciu a dostupnú cenu. Model Woof 2 je nástupcom prvej generácie, ktorý zachováva malé rozmery a cenu, zmenil sa však dizajn.

Creative Woof 2 01

Woof 2 prichádza s rozmermi 65×99×97 mm a hmotnosťou 276 gramov. V malej krabici sa nachádza okrem reproduktora aj nabíjací microUSB kábel spolu s 3,5 mm audio prepojovacím káblom. Reproduktor možno pripojiť pomocou Bluetooth alebo audio káblom. Konštrukcia sa voči predchodcovi veľmi nelíši, povrch je spracovaný z kombinácie kovu a plastu.

Creative Woof 2 02

Zatiaľ čo plast dominuje na základni, kde sú ovládacie tlačidlá a mikrofón, kov vidno z bočných strán. Oproti prvej generácii sa líši tvarom – je akýmsi zaobleným trojuholníkom. Na vrchnej strane sú tri otvory reproduktorov, ktoré chráni mriežka a tlačidlo na prijatie/ukončenie hovoru, ktoré tiež slúži aj na spustenie párovania cez Bluetooth.

Creative Woof 2 03

Na spodnej strane je posúvač na vypnutie/zapnutie, trojica tlačidiel na ovládanie (skladby, hlasitosť, play/pause), informačná LED dióda a mikrofón. Vzadu sa nachádza 3,5 mm audio jack pre AUX a microUSB na nabíjanie zariadenia. Vnútri sa nachádza Li-Ion batéria, ktorá dokáže prehrávať hudbu 6 hodín pri bezdrôtovom prehrávaní.

Creative Woof 2 04

Oceňujeme funkciu automatického vypnutia v prípade, ak do reproduktora 10 minút neprichádza vstup, čím sa šetrí batéria. Reprodukcia zvuku je celkom dobrá vzhľadom ku malým rozmerom, basy sú o niečo lepšie ako pri prvej generácii, stále sú však slabé v porovnaní s konkurenčným riešením od JBL je aj reprodukcia zvuku horšia.

Creative Woof 2 05

Na základné potreby počúvania hudby zo smartfónu to síce stačí, pre náročnejších asi nie. Maximálna hlasitosť je viac než dostatočná, ozvučí aj väčšiu izbu. Zvukové signály prítomné v prvej generácii tohto modelu, ostávajú aj pri Woof 2. Po pripojení sa tak ozve „Connected“, pri párovaní „Device is ready for connection“.

Creative Woof 2 08

Woof 2 je zaujímavý malý a cenovo dostupný reproduktor, má kvalitnú konštrukciu z kovu a plastu či zaujímavý dizajn, celkový zvukový prejav treba však brať s rezervou. Oproti prvej generácii ponúka o niečo lepšie basy, stále sú však slabé. Ak uvažujete, ktorý model Woof kúpiť, odporúčame druhú generáciu.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 65×99×97 mm
Hmotnosť: 276 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: neudané
Menič:
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 6 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: čierna, červená, sivá a modrá

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Prijateľná cena
+ Kompaktné rozmery
+ Zaujímavý dizajn

Mínusy
– Zvukové upozornenia
– Lepšie, ale stále slabé basy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Woof2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

6 komentárov

  1. Ja ho mám doma a hrá super….kúpila som si ho hlavne na prenos. A to, že na začiatku povie že je pripojené to nieje také strašné….a kebyže mám konkurenciu si vybrať od neho tak si vezmem logitech….ten hrá oveľa lepšie čo sa týka samotných reproduktorov. Ale som spokojná aj s basami…pretože ak dám vysokú hlasitosť sú rovnomerne rozložené s hudbou hlasitostou a basami. Keby boli silnejšie ešte na taký malý reproduktor neviem či by to znelo dobre na vysokej hlasitosti…takže asi vedia veľmi dobre tie firmy čo robia.

    • Na prvy pohlad a pocutie sa moze ludom skutocne zdat, ze ten reproduktor hra dobre. Ale v podobnej cenovej hladine v porovnani s konkurenciou je to zial horsie a aj preto sme to tak u nas uviedli v recenzii. Netvrdime, zeby bol reproduktor zly – ale predsa len sme to hodnotli ako reproduktor v danej cenovej kategorii a vzhladom k narocnemu posluchacovi. Ale zas sto ludi, sto nazorov 🙂