Domov Audio Recenzia: Corsair Void Pro Surround

Recenzia: Corsair Void Pro Surround

Zdielať

Corsair má v svojom portfóliu veľa produktov, od herných a podsvietených káblových myšiek, mechanických klávesníc so spínačmi Cherry MX a pod. Má však aj audio, akým je drôtový set 7.1 – Corsair Void Pro Surround. Čo prináša?

Headset ponúka za cenu okolo 90 eur podporu Surround 7.1 spolu so zameraním na ergonómiu a komfort, čo sa prejavuje pri celodennom počúvaní slúchadiel. Počas celého dňa je nosenie veľmi pohodlné, slúchadlá netlačia a nosia sa veľmi pohodlne. Konštrukčne sú spracované veľmi dobre a napriek tomu, že majú plastové telo, sú pevné. Prenos signálu je realizovaný priamo po kábli, zakončený je klasickým 3,5 mm audio jackom.

K dispozícii je však aj prídavná zvuková karta, ktorá sa pripája do počítača cez USB port. Vďaka tomu je headset plne kompatibilný s veľmi širokým spektrom zariadení. Zatiaľ čo headset možno pripojiť cez audio jack do smartfónov, tabletov, notebookov, počítačov, herných konzol, či smart TV; USB port umožní pripojenie k zariadeniam, ktoré nemajú audio jack. Výrobca má v ponuke aj bezdrôtové verzie, ktoré používajú na prenos 2,4 GHz pásmo s donglom do USB portu. Void Pro je k dispozícii v štyroch rôznych verziách (podľa pripojení) a rôznych farebných verziách.

Náušníky sú polohovateľné s mäkkým polstrovaním pre pohodlné nosenie slúchadiel, na ušiach dobre držia, netlačia. Reprodukcia zvuku je veľmi dobrá, basy ani výšky nechýbajú a zvuk je určený nielen na filmy a hry, ale aj na počúvanie hudby. Počas počúvania možno upravovať aj nastavenia zvuku v softvéri Corsair Utility Engine, ktorý ponúka množstvo profilov. Tu možno nastaviť aj režimy kanálov – 2.0, 5.1 a 7.1, či zvoliť intenzitu rôznych frekvenčných pásem. V prípade testovanej káblovej verzie poteší možnosť počúvať hudbu bez zapnutia slúchadiel a bez nutnosti ďalšieho napájania batériou.

Prostredie softvéru Corsair Utility Engine. Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

O kvalitu zvuku sa starajú 50 mm meniče s rozsahom 20 – 20000 Hz. Slúchadlá okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj mikrofón, ktorý nemožno odpojiť. Je však polohovateľný a v prípade potreby ho možno vyklopiť nahor. Mikrofón je rovnako ako aj slúchadlá kvalitný, nahrávaný zvuk je čistý, problém mu nerobí ani okolitý ruch. Veľkým ťahákom je tiež originálne podsvietenie s rozsahom 16,8 milióna farieb. Pomocou dodávanej softvérovej aplikácie Corsair Utility Engine si okrem farebného zladenia možno vybrať rôzne zaujímavé efekty.

Oceňujeme veľmi dobrý útlm okolitého ruchu a možnosť počúvať hudbu bez nutnosti ďalšieho napájania batériou. Corsair Void Pro považujeme za veľmi dobrý, zaujímavý a dostupný 7.1 headset, i keď jeho cena okolo 90 eur sa zdá byť trochu vyššia. Poteší ergonómia slúchadiel, pohodlné nosenie, prehľadný softvér, ktorým možno nastaviť zvuk podľa preferencie a dostatočne dlhý USB kábel. Zvuková karta (resp. prevodník) je už iba príjemným bonusom na záver 🙂

Parametre a špecifikácie:

Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: 3,5 mm audio jack, USB
Hmotnosť: 300 gramov
Ďalšie výhody: externá zvuková karta (prevodník), pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierno-červená

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Ergonómia slúchadiel
+ Veľmi pohodlné nosenie
+ Farebné RGB podsvietenie
+ Priestorový 7.1 zvuk
+ Výborné basy aj výšky
+ Veľmi dobrý útlm ruchu
+ Kvalitný mikrofón
+ Dodávaný softvér

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CA-9011157-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair