Domov Periférie Recenzia: Cherry Stream 3.0

Recenzia: Cherry Stream 3.0

Zdielať

Výrobca legendárnych mechanických spínačov – Cherry prichádza s klávesnicou, ktorej vlastnosti sa uplatnia rovnako dobre v domácnosti ale aj v kancelárii. Dizajnovo čistá klávesnica, k dispozícii je v čiernej a bielej farbe. Hoci doterajšie nami testované modely od tejto spoločnosti boli bezdrôtové, Stream 3.0 používa kábel a bežné membránové spínače.

Cherry Stream 3.0 01

Najmä vďaka použitým spínačom je tak klávesnica pomerne tichá, k dispozícii je aj s česko-slovenským layoutom. Produkt je zabalený v jednoduchej bielej krabici, ktorý obsahuje len manuál a samotnú klávesnicu zabalenú v plastovom obale – nič viac. Klávesnica vyzerá na prvý pohľad elegantne, je tenká, avšak dosť ťažká, keďže má hmotnosť až 936 gramov. Napriek tomu, že je model z plastu, je dobre konštrukčne zvládnutý.

Cherry Stream 3.0 02 Cherry Stream 3.0 03 Cherry Stream 3.0 04

Hneď na prvý pohľad nás klávesnica zaujala dizajnom. Pekný a štýlový dizajn sa nám páči – je vkusný a jednoduchý. Je to pohodlná a kompaktná klávesnica, ktorá ponúka väčší komfort pri používaní. Je vhodná pri použití k notebooku, či tabletu (pokiaľ má používateľ tablet, ktorý podporuje USB klávesnice). Svojimi rozmermi 472×186×18 mm je pomerne skladná. Rozloženie kláves je pohodlné a píše sa na nej príjemne. Odozva kláves je bezchybná, ide o tichú klávesnicu s nízkym zdvihom.

Cherry Stream 3.0 07 Cherry Stream 3.0 08 Cherry Stream 3.0 09

Jednotlivé klávesy sú dostatočne oddelené od seba a preto je počet preklepov minimálny. Poteší veľký, dvojriadkový ENTER, ale i pomerne veľký BACKSPACE a pravý SHIFT. Ten ľavý je dosť úzky, pretože sa vedľa neho nachádza jedno tlačidlo navyše (kláves „&“). Šípky sú tiež v pohode, navyše tlačidlo PLUS spolu s ENTERom pri numerickej klávesnici sú štandardne veľké. Skrátka sú presne také, aké majú byť a na aké rozloženie sme zvyknutí.

Cherry Stream 3.0 10 Cherry Stream 3.0 11 Cherry Stream 3.0 12

K dispozícii je tiež šesť tlačidiel na reguláciu multimédií (dopredu/dozadu a play) a hlasitosti (plus/mínus a stlmenie). Oceňujeme po okraji klávesnice dostatočne veľký rámik, ktorý možno využiť pre pohodlné opretie zápästí. Zo spodnej strany je tiež k dispozícii aj výklopný stojan po oboch strán pre náklon klávesnice a ani po vyklopení stojana netrpí klávesnica prehýbaním čo je častý problém lacných modelov.

Cherry Stream 3.0 13 Cherry Stream 3.0 14 Cherry Stream 3.0 15

Vnútorný plech, ktorý spevňuje konštrukciu spĺňa svoj účel a to, že vďaka nemu je klávesnica ťažká nám počas testovania neprekážalo. Dá sa modelu niečo vytknúť? K dokonalosti chýba azda len podsvietenie, ktoré príde vhod najmä večer alebo v noci. Poteší i príjemná cena pohybujúca sa okolo 30 eur.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 472×186×18 mm
Hmotnosť: 936 gramov
Podpora: Microsoft Windows, Apple MAC OS X, Linux, Android
Pripojenie: 1,8 mestrový USB kábel
Rozloženie kláves: česko-slovenské
Podsvietenie: nie je
Ďalšie výhody: šesť multimediálnych kláves, numerický blok, tichá prevádzka, malý zdvih kláves

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Tichá prevádzka
+ Elegantný dizajn
+ Kompaktné rozmery
+ Konštrukčné spracovanie
+ Slovenské znaky
+ Rozloženie kláves

Mínusy
– Vyššia hmotnosť klávesnice
– Ocenili by sme podsvietenie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu CHERRY STREAM 3.0 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Cherry