Domov Periférie Recenzia: Cherry Strait

Recenzia: Cherry Strait

Zdielať

Nemecká spoločnosť Cherry je známa predovšetkým v oblasti mechanických spínačov MX, ktoré dodáva viacerým spoločnostiam zaoberajúcim sa herným príslušenstvom. V portfóliu Cherry však sú aj produkty, zamerané na kancelárske práce s klasickými membránovými spínačmi, ktoré sú oveľa tichšie. Jedným z takýchto modelov je aj nami testovaná klávesnica Strait.

Cherry Strait 01

Strait je dodávaná v dvoch farebných prevedeniach – v bielo-striebornej a čiernej. Už na prvý pohľad vidieť dizajn klávesnice, ktorý je moderný a jednoduchý. Ide o typ chiclet, ktorému dominujú pomerne ostré hrany. Nami testovaný bielo-strieborný variant imituje hliník, aj keď je klávesnica vyrobená z plastu. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že je klávesnica kompaktná a malá, je to očný klam a rozmermi ide o bežnú klávesnicu. Zapríčiňuje to široký rám, ktorý možno využiť pre pohodlné opretie zápästí.

Cherry Strait 02 Cherry Strait 03 Cherry Strait 04

Na klávesnici sa veľmi dobre píše, je tichá a má malý zdvih. Klávesnica je drôtová, na komunikáciu používa biely 1,8 metrový kábel. Za nevýhodu považujeme absenciu výklopného stojana na náklon, Strait preto musí byť položená v rovine so stolom. Nad klávesmi v strede je trojica zelených LED diód, ktoré signalizujú aktivitu Num Locku, Caps Locku a Scroll Locku. Nezvyčajné je rozloženie klávesov INSERT, DELETE, HOME, END, PAGE UP a DOWN, ktoré sú usporiadané netradične v dvoch blokoch v troch riadkoch.

Cherry Strait 05 Cherry Strait 06 Cherry Strait 07

Oceňujeme prítomnosť lokalizácie, ktorú sme testovali – ide o tzv. česko-slovenské rozloženie kláves. Chýba nám však podpora pre multimediálne tlačidlá a podsvietenie, ktoré by sme privítali. K dispozícii je však aspoň nutný multimediálny základ v podobe samostatných tlačidiel pre zvyšovanie/znižovanie hlasitosti zvuku, stlmenie zvuku, či na play/pauzu prehrávanej skladby. Medzi pravým ALT a CTRL je kláves s funkciou pravého tlačidla myši. Jednotlivé klávesy sú dostatočne oddelené od seba a preto sme sa počas testu nestretli so žiadnymi preklepmi. Poteší veľký, dvojriadkový ENTER, ale i dostatočne veľký BACKSPACE.

Cherry Strait 08 Cherry Strait 09 Cherry Strait 10

Klávesnica Cherry Strait je zaujímavý produkt. Za cca 40 eur ide o tichú klávesnicu so široký rámom okolo kláves pre pohodlné opretie rúk. Páči sa nám dizajnové prevedenie, oceňujeme aj pohodlné písanie, ktoré vďaka nízkemu zdvihu pripomína notebookové klávesnice. Za negatíva považujeme absenciu výklopných nožičiek, ktorými možno klávesnicu lepšie smerovať k používateľovi či neprítomnosť multimediálnych klávesov.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 441×161×14 mm
Hmotnosť: 724 gramov
Podpora: Microsoft Windows, Apple MAC OS X, Linux, Android
Pripojenie: 1,8 metrový USB kábel
Rozloženie kláves: česko-slovenské
Podsvietenie: nie je
Ďalšie výhody: štyri funkčné klávesy, numerický blok, tichá prevádzka, malý zdvih kláves

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Tichá prevádzka, elegantný dizajn
+ Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť
+ Lokalizácia česko-slovenských popiskov
+ Veľký rámik pre opretie zápästí

Mínusy
– Netradičné rozloženie niektorých kláves
– Absencia multimediálnych kláves

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu CHERRY STRAIT CORDED KEYBOARD poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu CHERRY STRAIT BLACK CORDED KEYBOARD poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Cherry