Domov Periférie Recenzia: Cherry Gentix

Recenzia: Cherry Gentix

Zdielať

Spoločnosť Cherry, známa najmä legendárnymi MX spínačmi a klávesnicami, má v portfóliu aj niekoľko myší. Jednou z nich je aj nami testovaná optická káblová myš, vhodná pre pravákov aj ľavákov – model Gentix.

cherry-gentix-01

Balenie je málo zaujímavé – obal tvorí biela krabička, v ktorej je len samotná myš. Testovaná myška je univerzálna, takže je jedno, ktorou rukou je používaná. Celé telo má z kvalitného plastu, hmotnosť je na prijateľnej úrovni, vďaka čomu sa veľmi dobre drží v ruke. Dizajnovo sa hodí k väčšine počítačov, keďže má čiernu farbu. Na jej chrbte sú už klasicky pravé a ľavé tlačidlo spolu s kolieskom uprostred.

cherry-gentix-02 cherry-gentix-03

Nevýhodou je malé rozlíšenie snímača – len 1000 dpi, ktoré nemožno meniť. Azda jedinou možnosťou zmeny je nastavenie vo Windows pri zmene citlivosti. Preto príde myš vhod najmä pre kancelárske účely a menej náročných používateľov. Hoci cena je stanovená na cca 7 eur, myš ponúkne aspoň základné funkcionality na prácu a zároveň pomerne kompaktné spracovanie.

cherry-gentix-04

cherry-gentix-05

Zaujímavosťou je, že produkt je v dvoch verziách – obyčajná a lacnejšia verzia bez podsvietenia a druhá vylepšená, s podsvietením na koliesku a po bokoch. Hľadáte lacnú a dizajnovo jednoduchú myš ku kancelárskej práci? Cherry Gentix môže byť vhodným adeptom na kúpu. Pracuje sa s ňou celkom dobre, príjemne sa drží v ruke, je vhodná rovnako pre pravákov i ľavákov. Škoda však nízkeho rozlíšenia snímača, ktoré je v mnohých smeroch limitujúce.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 112×68×35 mm
Hmotnosť: 130 gramov
Rozhranie: USB kábel s dĺžkou 1,8 metra
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: nemá
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 0 ks
Citlivosť: 1000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Prijateľná hmotnosť a rozmery
+ Príjemné držanie v ruke

Mínusy
– Nízke rozlíšenie snímača

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Cherry JM-0300 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Cherry