Domov Periférie Recenzia: Cherry B. Unlimited AES

Recenzia: Cherry B. Unlimited AES

Zdielať

Na trhu je veľa bezdrôtových klávesníc a mnohí používatelia ich uprednostňujú kvôli ich väčšej mobilite. Cherry má v portfóliu viacero modelov a jeden z nich je aj set klávesnice a myši B. Unlimited AES, ktorá je dostupná v typickej čiernej farbe.

Cherry B. Unlimited AES 01

Zariadenie je zabalené v jednoduchej bielej krabici s čiernymi popismi. Vo vnútri je klávesnica a myš, prijímač, prepojovací kábel medzi USB a špeciálnym konektorom na nabíjanie klávesnice či myšky a manuály. Je pre nás prekvapením, že výrobca stavil na dve NiMH batérie v klávesnici aj v myške, ktoré sú dobíjateľné cez špeciálny konektor. Čo túto klávesnicu odlišuje je vyššie zabezpečenie 128 bitovým šifrovaním AES. Ideálna je teda klávesnica do kancelárie, kde je niekoľko desiatok počítačov s touto klávesnicou a nemôže sa tak stať aby sa rušili.

Cherry B. Unlimited AES 02

Klávesnica vyzerá na prvý pohľad elegantne, je tenká, avšak dosť ťažká, keďže má hmotnosť až 884 gramov. Ponúkne štandardné rozloženie kláves pre Windows so 109 klávesmi (avšak štyri z nich sú funkčné – kalkulačka, e-mail, domáca stránka v prehliadači a zamknutie konta vo Windows). Oceňujeme, že je klávesnica tichá, má malý zdvih a píše sa na nej veľmi dobre. Počas používania nám však prekážalo anglické rozloženie kláves. Slovenská alebo česká lokalizácia zatiaľ nie je dostupná, riešením tak môžu byť nálepky na klávesy.

Cherry B. Unlimited AES 03

Napriek tomu, že je klávesnica aj myš z plastu, je dobre konštrukčne zvládnutá. Tento model má oproti DW8000-ke menšie medzery medzi klávesmi, avšak počas písania sme sa nestretávali s preklepmi. V spodnej časti klávesnice je dostatočne veľký rámik, ktorý možno využiť pre pohodlné opretie zápästí. Zo spodnej strany je k dispozícii je výklopný stojan po oboch strán pre náklon klávesnice. Set klávesnice a myši je bezdrôtový, obe komunikujú cez jeden spoločný USB prijímač, ktorý je rozmermi o niečo menší ako USB kľúč.

Cherry B. Unlimited AES 04

Myška v rámci setu ponúka rozlíšenie 2000 dpi a tri základné tlačidlá (ľavé, pravé a koliesko), chýba možnosť jednoduchého nastavenia dpi, najschodnejšie tak bude meniť citlivosť priamo v operačnom systéme. Presnosť myšky na bežné kancelárske alebo menej náročné použitie stačí, myš je ergonomická a veľmi dobre sa v ruke drží. Povrch z plastu pôsobí bežným dojmom, nezachytáva však odtlačky prstov ani nečistoty.

Cherry B. Unlimited AES 05

Set klávesnice a myšky B. Unlimited AES je zaujímavý, vyrába sa v čiernej a bielej farbe. Za 85 eur výrobca ponúka tichú klávesnicu s úzkym profilom, ktorá je pohodlná na každodenné písanie. Spoločný USB prijímač poteší používateľov, ktorí nechcú aby im klávesnica a myš zaberala dva USB porty, avšak ocenili by sme, ak by bol k dispozícii nano prijímač. Na klávesnici sa nám veľmi dobre píše, škoda však vyššej hmotnosti a tiež svojskému riešeniu nabíjania batérii. Myš ponúka zaujímavý dizajn a veľmi dobrú ergonómiu a nejde tak o akýsi doplnok „do počtu“.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: klávesnica – 460×165×15 mm, myš – 115×60×35 mm
Hmotnosť: klávesnica – 883 gramov, myš –145 gramov
Podpora: Microsoft Windows, Apple MAC OS X, Linux, Android
Batérie: 2× AA NiMH pre myš, 2× AAA NiMH pre klávesnicu (zabudované)
Pripojenie: USB prijímač veľkosti USB kľúča
Rozloženie kláves: anglické (ENG)
Podsvietenie: nie je
Technológia: optický snímač
Počet programovateľných tlačidiel: 0 ks
Citlivosť: 2000 DPI
Ďalšie výhody: štyri klávesové skratky, numerický blok, tichá prevádzka, malý zdvih kláves

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Tichá prevádzka
+ Elegantný dizajn
+ Kompaktné rozmery
+ Konštrukčné spracovanie
+ Ergonomická myška

Mínusy
– Anglické rozloženie kláves
– Vyššia hmotnosť klávesnice
– Myš neponúka zmenu dpi

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Cherry