Domov Periférie Recenzia: A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60

Recenzia: A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60

Zdielať

Spoločnosť A4Tech je taiwanský výrobca počítačových periférii, medzi ktorými možno nájsť klávesnice aj myšky. Nami testovaná klávesnica B254 ponúka zaujímavú cenu okolo 25 eur a podsvietenie kláves. Za podobnú cenu je dostupná aj súčasne testovaná myš Bloody Terminator TL60.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 01

Klávesnica ponúka neónové viacfarebné podsvietenie, pričom štyri klávesy WASD sú z protišmykového silikónu a zabezpečujú tak vyšší komfort pri stláčaní. Napriek tomu, že je klávesnica prezentovaná ako herná, už podľa ceny okolo 25 eur je logické, že sú v nej použité membránové spínače. Tie sú totiž typické pre bežné kancelárske klávesnice, avšak zvýraznenie WASD hovorí o zameraní pre hráčov.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 02 A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 03

Zaujímavé je neónové podsvietenie a tiež fakt, že pri každej preddefinovanej voľbe podsvietenia sú tu rôzne variácie farby – iné sú na WASD, iné na numerickom bloku, a iné na ostatných klávesoch. Nevýhodou lacnej klávesnice je takmer nepoužiteľná aplikácia a nemožnosť meniť farby podsvietenia na klávesoch podľa ľubovôle, keďže ponúka veľmi strohé možnosti, je chaotická a málo „user friendly“.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 04 A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 05

Oceňujeme však tichú prevádzku, keďže hlučnosť kláves je na nižšej strednej úrovni. Testovaný model nie je k dispozícii s lokalizovaným, česko-slovenským layoutom, vystačiť si tak treba s klasickým EU rozložením – je tu dvojriadkový ENTER, ktorý oceňujeme, vítame tiež klasicky dlhý SHIFT po oboch stranách. Všetky ďalšie klávesy sú taktiež štandardnej veľkosti. Šípky sú tiež v pohode, tlačidlá PLUS spolu s ENTERom pri numerickej klávesnici sú štandardne veľké.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 06 A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 07

Napriek tomu, že je klávesnica vyrobená z plastu, jej konštrukcia je dobre zvládnutá. Na zariadení sa dobre píše, jednotlivé klávesy sú dostatočne oddelené od seba a preto je počet preklepov minimálny. Škoda absencie multimediálnych kláves – tie však možno vyvolať kombináciou kláves „FN“ a funkčných F1 až F7. Výhodou je tiež opierka na dlane. Pri kombinácii FN + F8 sa aktivuje herný režim, ktorý vypne kláves „Windows“, ktorý je následne neaktívny a zároveň zapne anti-ghost.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 08 A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 09

Oceňujeme výklopný stojan na oboch stranách, ktorý ponúka náklon klávesnice. S klávesnicou sa dobre pracuje, písanie je pohodlné, podsvietenie príde vhod najmä počas večerov alebo v noci. Myslíme si, že výrobca by mal pracovať na softvéri, podobne ako ostatní výrobcovia periférii. Pri modeli nám prekáža minimálna použiteľnosť softvéru, s ktorým nebolo možné nastaviť úrovne podsvietenia a farieb kláves. Potešila by tiež aj lokalizácia kláves.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 10 A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 11

Myš má dizajn ladený do čierno-sivej farby, ponúka osem tlačidiel. Koliesko, ľavé a pravé na kliknutie, dve na boku slúžiace ako dopredu a dozadu a taktiež dve tlačidlá a posuvník v strede slúžiace na zmenu režimu citlivosti. Oceňujeme, že sú obe tlačidlá (pravé, ľavé) zvýraznené perforovanou časťou vďaka čomu nedôjde tak rýchlo k ošúchaniu a opotrebeniu materiálu. Pravá aj ľavá strana bokov na myške má hliníkové spracovanie pre lepšiu prácu.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 12 A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 13

Citlivosť myšky (dpi) je na prijateľnej úrovni a je na používateľovi, akú si zvolí. Okrem zmeny citlivosti na myške možno úpravy realizovať aj v nastavení počítači, alebo v príslušnom softvéri. Ide však o rovnaký softvér, aký je určený ku klávesnici. Senzor je pomerne presný. Časté problémy však nastávali pri posuvom koliesku, ktoré pri posúvaní smerom dole má tendenciu raz za čas pri rolovaní stránky ísť aj opačne – hore. Stalo sa nám to tiež aj pri opačnom smere.

A4Tech B254 a Bloody Terminator TL60 14

Zaujme podsvietenie do červenej farby – logo, koliesko aj obvod myšky, ktoré však nie je stále podsvietené, ale akoby blikalo. Na 25 eurovú myš celkom zaujímavé 🙂 Kábel je dlhý 1,8 metra, pričom farebne je zladený do červeno-čiernej farby. USB port je zakončený červenou farbou, čo je podľa nás zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači desiatky USB káblov a nevedia ich rozlíšiť. Myš je celkovo pekná, ale zamrzí problém s kolieskom a málo prehľadný softvér, hlučnosť tlačidiel pri klikaní mohla byť tiež nižšia.A4Tech B254

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 480×220×36 mm
Hmotnosť: 900 gramov
Podpora: Microsoft Windows, Apple MacOS, Linux, Android
Pripojenie: 1,8 metrový USB kábel
Rozloženie kláves: anglické
Podsvietenie: farebné, nekonfigurovateľné
Ďalšie výhody: neónové podsvietenie, zvýraznené WASD klávesy

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Zaujímavý dizajn a prijateľná cena
+ Podsvietenie kláves, prelínanie farieb
+ Minimálna hlučnosť, zvýraznené WASD
+ Opierka na dlane, dvojriadkový ENTER

Mínusy
– Absencia lokalizácie layoutu CZ/SK
– Málo nepoužiteľný softvér výrobcu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu A4Tech Bloody B254 poskytuje server Heureka.sk

A4Tech Bloody Terminator TL60

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 119×79×39 mm
Hmotnosť: 115 gramov
Podpora: Microsoft Windows, Apple MacOS, Linux, Android
Pripojenie: 1,8 metrový USB kábel
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: červené
Technológia: optické
Ďalšie výhody: zvýraznené perforované povrchy pri pravom a ľavom tlačidle

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Zaujímavý dizajn a prijateľná cena
+ Červené podsvietenie a blikanie
+ Zvýraznené perforované povrchy
+ Hliníkové spracovanie po bokoch

Mínusy
– Časté problémy pri posuvníku
– Málo nepoužiteľný softvér výrobcu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu A4Tech Bloody Terminator TL6 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: ČiernyDrak.sk