Domov Novinky Prichádza nová generácia kariet Sapphire Nitro+, čo prinášajú?

Prichádza nová generácia kariet Sapphire Nitro+, čo prinášajú?

Zdielať

Spoločnosť Sapphire posilňuje sériu Nitro+ o najnovší prírastok, grafickú kartu Nitro+ Radeon RX 580 Limited Edition. Špeciálne vybrané grafické čipy architektúry Polaris postavené na vylepšenom 14nm FinFET procese, voliteľné LED ventilátory a unikátny kryt.

Spolu s limitovaným, vysoko pretaktovaným modelom, predstavila spoločnosť Sapphire aj nové grafické karty Nitro+ RX 580 a RX 570. Vďaka nepretržitému zlepšovaniu 14nm FinFET procesu sú nové karty RX 580 a RX 570 efektívnejšie. To Sapphire dovolilo navýšiť pracovné takty a dosiahnuť tak až o 10% vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii.

Pretaktované jadrá štandardných RX 580 kariet v 8GB aj 4GB verzii dosahujú Boost frekvencie 1411 MHz. Limitovaná edícia, dostupná len s 8GB pamäte, ich takty navyšuje až na 1450 MHz. Navrhnutá pre skvelé zážitky vo FullHD rozlíšení, disponuje grafická karta RX 570 Boost frekvenciou 1340 MHz. Nová karta RX 570, dostupná v 8GB a 4GB verzii, ponúka skvelý pomer ceny a výkonu, úžasný výkon a vysokú kvalitu.

Chladenie grafických kariet RX 580 a RX 570 bolo navrhnuté aby hravo zvládlo aj vysoké navýšenie limitov daných grafických kariet. Taktiež je aj znateľne tichšie. Pri nastavení chladenia na udržiavanie teploty 75 °C sú ventilátory kariet série RX 500 až o 12 dBA tichšie, pri udržaní komponentov na nižších teplotách než pri predchádzajúcej generácii. Takéto výsledky boli dosiahnuté pomocou nových (2x 8 mm + 2x 6 mm) tepelných trubíc (heatpipe), väčšej ploche jednotlivých rebier chladiča a robustnému chladeniu VRM obvodov.