Domov Novinky Poznáme všetky detaily o plánovanom OnePlus 9 a 9 Pro

Poznáme všetky detaily o plánovanom OnePlus 9 a 9 Pro

Zdielať

Do oficiálneho predstavenia noviniek série OnePlus 9 nám ostávajú už len necelé dva týždne a tak sa frekvencia odhalenia výrazne stupňuje.

Na fotografii uniknutý OnePlus 9 Pro

Od dnes máme k dispozícii potrebné oficiálne rendery ako základnej verzie, tak aj OnePlus 9 Pro, ktoré nám odhaľujú všetky dostupné farebné varianty týchto telefónov. Snímky potvrdzujú tiež dizajn oboch telefón, ktorý sa príliš líšiť nebude a tiež fotovybavenie, aspoň teda počet senzorov a ich umiestnenia. K týmto informáciám tiež dodal viacero detailov aj šéf firmy Pete Lau. Základný model OnePlus 9 bude dostupný v troch farebných verziách: v modrej, čiernej a fialovej. Panel displej má 2.5D zakrivené okraje a priestrel pre selfie kameru v ľavom hornom rohu. Zadná strana ukazuje trojicu senzorov fotoaparátu a duálny LED blesk. OnePlus 9, aj OnePlus 9 Pro budú mať podľa certifikácie na Geekbench aj verziu so 12GB RAM.

Vybavenejší OnePlus 9 Pro sa bude odlíšovať aj farebne, takže okrem klasickej čiernej ponúkne aj striebornú a tmavo zelenú. Predná strana je v podstate identická so základným modelom, ale vzadu nájdeme hneď štvoricu foto-senzorov, opäť s logom značky Hasselblad. Spolupráca s Hasselblad sa má výrazne prejaviť na foto výkone oboch modelov, pričom v tomto má dopomôcť aj špeciálne upravený senzor Sony IMX789. Pete Lau dnes tento fakt potvrdil a dodal, že ide o hlavný senzor pre oba modely a bude exkluzívne dostupný len pre potreby OnePlus. Senzor bude podporovať natáčanie 4K videa so 120 fps a špeciálny režim OnePlus 9 Pro nazvaný Hasselblad Pro má vedieť ukladať 12-bitové RAW snímky. To znamená v praxi 68.7 miliárd farieb, oproti obyčajnej 1 miliarde pri 10-bitových snímok konkurencie.

Na fotografii uniknutý OnePlus 9

Najmenej vybavým z celej novej série bude odľahčený OnePlus 9R, ktorý by podľa posledných informácií mal používať oveľa slabší procesor, hovorí sa o modeli Qualcomm Snapdragon 690. Nižšia výbava sa prejaví aj na 6,5″ displeji s frekvenciou 90 Hz panelu. 9R tak skôr konkurovať modelom zo série Nord, a s hlavnými modelmi deviatej série nebude mať veľa spoločného. Všetko sa ale oficiálne dozvieme až 23. marca, event oficiálne už výrobca ohlásil.

Zdroj