Domov Novinky Poznáme cenu a dostupnosť OnePlus Two

Poznáme cenu a dostupnosť OnePlus Two

Zdielať

Spoločnosť OnePlus, ktorá má veľa úspechov a napriek tomu len jediný telefón, model One, ktorý sa vyznačuje veľmi priaznivou cenou a vysokou výbavou. Distribúcia však bola nedomyslená, boli potrebné pozvánky, potom sa dalo nakúpiť vždy iba obmedzené množstvo v utorok a až teraz sa dá objednať kedykoľvek bez kritizovaných pozvánok. Zvlášť priekupníci si užívali veľkú popularitu zariadenia, preto ho ponúkali za neľudské ceny. Všetko má zmeniť ale model Two.

OnePlus_Two_concept

Peter Lau, CEO spoločnosti OnePlus zmienil v komunikácii s fanúšikmi stránky na čínskej sociálnej sieti Weibo zaujímavé informácie. Na zariadení by mal bežať Hydrogen OS resp. Oxygen OS, na ktorom bežal už aj model One, v závislosti od regiónu. One bol však distribuovaný ešte aj s CyanogenModom, ktorý už ale v novom smartfóne bude úplne chýbať.

Hydrogen aj Oxygen sú upravené verzie Androidu spoločnosťou OnePlus, takže o kompatibilitu s Android aplikáciami nemajte strach. Zaujímavejší je ale názor OnePlus na zaujímavú aféru okolo Snapdragonu 810, ktorý chcú v modeli Two použiť. Podľa nich čipy, ktoré budú dodané do OnePlus Two, budú už dostatočne vyvinuté a pôvodné problémy už nebudú mať.

snapdragon 810 01

Qualcomm sa obhajuje, že problémy boli len a iba u predprodukčných vzoriek. Z konkurenčných modelov LG G Flex 2 alebo Xiaomi Mi Note Pro ale vieme, že sa čipy naozaj prehrievajú, aj keď podľa testovania spoločnosti Xiaomi po 20 minútovej záťaži namerali iba 36 °C. Uvidíme, ako sa nakoniec OnePlus rozhodne. Čo je ale isté, zariadenie by malo opäť oslniť výbornou cenou okolo 360 eur v treťom kvartáli 2015. Distribúcia bude už tiež na lepšej úrovni a dočkať by sa ho malo oveľa viac zákazníkov.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu OnePlus One poskytuje server Heureka.sk
Zdroj: PhoneArena