Domov Novinky OnePlus začne predávať dron za 20 eur

OnePlus začne predávať dron za 20 eur

Zdielať

Síce je spoločnosť OnePlus známa predovšetkým presmartfón nazvaný „zabijak vlajkových lodí“, podobne ako každá technologická spoločnosť sa snaží rozšíriť oblasť svojho pôsobenia. Možno by sme čakali tablet, tabletofón či možno nejaký miniatúrny počítač, skutočnosť je úplne odlišná. OnePlus predstavuje dron DR-1.

oneplus-dr1

Dron by mal byť extrémne ľahký a menší ako ľudská dlaň, takže by sa mal zmestiť takmer úplne všade. Batéria je ale teda tiež malá, takže dron vydrží vo vzduchu niečo menej ako 10 minút a nabijete ho za približne 20 minút. Aj cena je zaujímavá, za 19,99 eur dostanete dron spolu s ovládačom z originálnej stránky, pričom za poštovné zaplatíte len 3,99 eur Aj samotný názov DR-1 ale predstavuje slovnú hračku, kedže má pripomínať slovo drone.

Aj keď tieto informácie poskytli významní predstavitelia spoločnosti, predsa len je dnes prvý apríl, takže si nemôžeme byť ničím istí. Podľa stránky bude ale predsa pripravený limitovaný počet týchto dronov, ktoré by sa teda mohli dostať aj na trh. Sme zvedaví, či to spoločnosť myslí naozaj vážne a či sa reálneho produktu aj dočkáme.

Zdroj: OnePlus