Domov Novinky Nový MacBook má výkon ako MacBook Air z roku 2011

Nový MacBook má výkon ako MacBook Air z roku 2011

Zdielať

Ešte pred samotným predajom nového MacBooku sa objavil prvý test výkonu. Ak sú tieto hodnoty reálne, bude to sklamanie a odradí to mnoho potencionálnych záujemcov. Nižší výkon je spôsobený procesorom Intel Core-M, ktorý výrobca vybral hlavne kvôli tomu, že má veľmi nízke energetické nároky a vystačí s pasívnym chladením.

apple macbook 2015

Spoločnosť Apple sa snaží verejnosti vysvetliť, že tento procesor bez problémov zvládne bežnú kancelársku prácu a surfovanie na internete. V teste Geekbench dosiahol nový MacBook podľa výsledku skóre 1924 bodov pre jedno jadro a 4038 bodov pri zapojení oboch procesorových jadier.

Meraný bol procesor Intel Core M-5Y31 na takte 1,1 GHz  s 2 jadrami a 4 vláknami. Pre porovnanie, najslabší MacBook Air z roku 2011 dosiahol v rovnakom teste skóre 1941 pri práci jedného jadra a 3735 pri plnom výkone celého procesora. Silnejšia verzia MacBooku Air z roku 2011 dokonca dosiahla skóre o niekoľko stoviek vyššie.

Nie je ale vylúčené, že sa dočkáme aj silnejšej verzie nového MacBooku. Kedže ale výrobca použil iba pasívne chladenie, výkon procesora by musel byť veľmi obmedzený aj v prípade, že by sa rozhodli použil výkonnejší.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Aktuálna cena Apple MacBook MF855SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MJY32SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MK4M2SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MF865SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MJY42SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Aktuálna cena Apple MacBook MK4N2SL/A v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zdroj: Geekbench

2 komentárov