Domov Novinky OnePlus Open: Čo zatiaľ vieme, čo očakávať?

OnePlus Open: Čo zatiaľ vieme, čo očakávať?

Zdielať

Open bude mať navonok skladací dizajn podobný zariadeniam Samsung Galaxy Z Fold 5 a Vivo X Fold2.

OnePlus je jednou z mála zostávajúcich značiek smartfónov veľkých mien, ktoré nemajú vo svojom portfóliu skladacie zariadenie, ale to sa má zmeniť vďaka OnePlus Open. Zariadenie príde vo štvrtok 19. októbra a my sme na jednom mieste zhromaždili najaktuálnejšie úniky a fámy. Nedávna dávka oficiálne vyzerajúcich tlačových renderov ukazuje, ako bude telefón vyzerať. Rendery skladacieho telefónu v skutočnosti vyzerajú rovnako ako uniknutá schéma ešte len oznámeného telefónu Oppo Find N3, ktorý by mal zostať exkluzívny pre Čínu, zatiaľ čo skladací telefón OnePlus bude dostupný na medzinárodnej úrovni. Rendery tiež odhaľujú výrez fotoaparátu inšpirovaný OnePlus 11 na zadnej strane so značkou Hasselblad a tromi senzormi.

OnePlus Fold prináša elegantné kovové boky a textúrovanú zadnú stranu s povrchovou úpravou pripomínajúcou kožu. Na bokoch je aj skener odtlačkov prstov zabudovaný v tlačidle napájania a fanúšikmi obľúbený posuvník upozornení na ľavej strane. Ak prejdeme k oddeleniu špecifikácií, zariadenie bude obsahovať 6,31″ krycí displej AMOLED s rozlíšením Full HD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Očakáva sa, že vonkajší panel bude niesť aj 20 MPx selfie kameru umiestnenú v stredovom výreze s dierovaním. Hlavný 7,8″ LTPO AMOLED displej bude pravdepodobne disponovať rozlíšením 2100×1900px a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na základe renderov bude mať v ľavom hornom rohu výrez s dierovaním pre 32 MPx selfie fotoaparát. Očakáva sa, že základom bude čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 spolu s až 16GB RAM a 512GB úložiskom. OnePlus Fold ponesie 48 MPx hlavný snímač spolu so 48 MPx ultrazoomom (IMX581) a 64 MPx fotoaparátom s 3-násobným optickým priblížením.

Zariadenie má mať údajne batériu s kapacitou 4800 mAh a podporou 67W nabíjania, čo je o niečo menej ako 5000 mAh v modeli OnePlus 11. Softvér je OxygenOS 13.1 založený na systéme Android 13. Nedávne úniky informácií poukázali na cenu OnePlus Open vo výške 1699 dolárov, čo je len o 100 dolárov menej ako uvádzacia cena Z Fold 5. Potenciálni zákazníci mimo USA budú pravdepodobne zaťažení vyššou cenou. Každopádne, OnePlus Open sa bude dodávať s až 16GB LPDDR5X RAM a 256GB úložiskom, 6,31″ vonkajšou obrazovkou a 7,8″ flexibilnou hlavnou obrazovkou pochádzajúcou od BOE. Údajne bude oficiálne predstavený 19. októbra. Telefón sa dostane minimálne do USA a Európy, ale nie do Nemecka kvôli prebiehajúcemu patentovému sporu materskej Oppo s Nokiou v tejto krajine.

Zdroj