Domov Novinky Odhalená obrovská chyba v zabezpečení Google Pixel

Odhalená obrovská chyba v zabezpečení Google Pixel

Zdielať

V piatok sa v Juhokórejskom hlavnom meste Soul odohrala súťaž dobrých hackerov. Takzvaní dobrí hackeri sú takí, ktorí dokážu nabúrať softvér a nezneužijú chybu, avšak nahlásia ju. Na tejto akcii pravidelne demonštrujú ľudia zručnosti, aby dostali od popredných spoločností veľký obnos peňazí za ukázanie chýb.

pwnfest_2016_01

Skupina, ktorá si hovorí Qihoo 360 si okrem iného posvietila aj na zariadenia Google Pixel. Klasická aj XL verzia majú rovnakú chybu v zabezpečení. Tá totiž dovolí nainštalovať na pozadí škodlivú aplikáciu, ktorej môže prideliť všetky povolenia, aké existujú.

Pomocou tých dokázali hackeri otvoriť aj Google Play či Google Chrome. Neskôr na diaľku dokázali zobraziť na obrazovke správu: Pwned by 360 Alpha Team. Táto chyba je naozaj strašidelná, ak si uvedomíte, že nemáte v bezpečí absolútne žiadne dáta v smartfóne.

pwnfest_2016_02

Hackeri si vyslúžili za odhalenie tejto chyby 120000 dolárov a programátori z Googlu naozaj veľa práce pri opravovaní tejto chyby. Táto skupina hackerov si celkovo z udalosti odniesla až 520000 dolárov, pretože dokázala nájsť bezpečnostné chyby v prehliadači Microsoft Edge na Windows 10 a na Flash Playeri.

Zdroj: GSMarena