Domov Novinky O2 umožňuje kúpu paušálu cez aplikáciu

O2 umožňuje kúpu paušálu cez aplikáciu

Zdielať

Zákazníci si s mobilným telefónom v ruke vybavia kúpu nového paušálu odkiaľkoľvek.

Tak ako si dnes človek dokáže pohodlne založiť účet v banke online, tak aj kúpu paušálu vybaví z pohodlia svojho domova. Operátor uvádza, že zákazníci si za posledné obdobie obľúbili O2 aplikáciu a pravidelne ju využívajú. Aj poskytovateľ verí, že funkcia digitálneho nákupu paušálu priamo v aplikácii má potenciál a bude o ňu záujem, pretože zjednodušuje ľuďom život.

Zákazník si po nainštalovaní aplikácie môže zvoliť možnosť objednať nový paušál online. Prvým krokom je vypísanie kontaktných údajov a následne si vyberá z ponuky paušálov, ktoré aplikácia prehľadne zobrazuje. Po overení emailovej adresy prejde kontrolou, kde ho aplikácia vyzve, aby zadal údaje z občianskeho preukazu a odfotil si svoju tvár, ktorú následne systém porovná s jeho ID.

Zákazník si potom vyberie spôsob platby a spôsob doručenia SIM karty, zvoliť si môže doručenie poštou alebo kuriérom. Následne pokračuje do sekcie podpisu zmluvy, kde nájde všetky povinné a nepovinné dokumenty vrátane budúcej zmluvy. Zákazník podpíše zmluvu elektronicky stlačením jedného tlačidla. Potom čaká na doručenie novej SIM karty a posledným krokom je jej aktivácia v mobilnej aplikácii, s čím mu pomôže prehľadný návod od operátora.

Zdá sa, že digitalizácia je pre operátora priorita, a preto v budúcnosti plánuje rozširovať digitálne služby o ďalšie novinky, ktoré zákazníkom zjednodušia život. O2 aktuálne ponúka zákazníkom tretiu generáciu paušálu. Navyše priamo v paušály je zahrnuté predplatné pre Netflix. Obľube sa tiež teší služba Cashback, ktorá zákazníkom s neobmedzeným paušálom vracia peniaze za nevyužité dáta – a vďaka tomu zákazník nemusí mať zlý pocit, že mu zbytočne prepadli.