Domov Novinky O2 má obrovský výpadok v roamingu. Prinášame info!

O2 má obrovský výpadok v roamingu. Prinášame info!

Zdielať

Telekomunikačný operátor O2 má od utorka 30. mája problém s medzinárodnými hovormi v roamingu. Nedarí sa ich prepojiť tisíce. Poruchu má na svedomí dodávateľ, ktorý už má pracovať na jej odstránení. Operátor o probléme informoval prostredníctvom sociálnej siete Facebooku.

„Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa za výpadok služieb v roamingu. Vieme o ňom a intenzívne pracujeme na jeho odstránení. Mrzia nás prípadné komplikácie a vopred ďakujeme za pochopenie,“ informoval operátor.

AndroidPortal.sk zistil, že zákazníci či už O2 SK alebo O2 CZ majú v zahraničí problém s pripojením sa do siete. Porucha má byť na komunikačných uzloch zaisťujúcich mimo roamingu aj medzinárodné hovory. Títo zákazníci sú tak nedostupní aj pre zavolanie zo Slovenska. Operátorovi sa spočiatku darilo prepojiť len 20 % telefonátov. Situácia sa mala stabilizovať v noci na dnes. Je však aj naďalej otázne či je problém odstránený alebo nie. Z reakcií nespokojných zákazníkov na facebookovom profile operátora usudzujeme, že problémy aj naďalej pretrvávajú.

„Z dôvodu poruchy na strane dodávateľa medzinárodnej konektivity majú zákazníci O2 CZ a O2 Slovensko v cudzine momentálne problémy s prihlásením do mobilnej siete. Vzhľadom k tomu, že porucha je na komunikačných uzloch zabezpečujúcich okrem roamingu aj medzinárodné hovory, sú títo zákazníci nedostupní aj pre volania z Česka a zo Slovenska. Spoločnosť Cetin spoločne s odborníkmi z O2 pracujú na odstránení tohto problému s najvyššou prioritou. Všetkým dotknutým zákazníkom sa veľmi ospravedlňujeme,“ informovala hovorkyňa O2, Tereza Molnár.

Zdroj: AP