Domov Novinky Nový koncept iOS 9 vyzerá dobre

Nový koncept iOS 9 vyzerá dobre

Zdielať

Na PhoneArene sa objavil zaujímavý článok ohľadom konceptu iOS 9. Na videu sa pozrieme ako by mal iOS vyzerať. Podľa Ralpha Theodory sa má dať zmeniť farba ovládacieho centra, ktorá zmení aj niekoľko ďalších UI prvkov v systéme, vrátane posúvačov. iOS 9 by mal dostať nočný mód, kedy sa farba pozadia zmení na čiernu a všetky texty sú biele, teda podobne, ako to dnes vedia Windows Phone.

Nevyzerá to vôbec zle. Aj keď domovská obrazovka nemá byť rozšírená o widgety, podľa Ralpha Theodoryho by malo byť možné zvoliť mód predstavený na hodinkách Apple Watch. Nastavenie aplikácií by malo byť prítomné aj v menu multitaskingu pomocou gesta ťahaním nadol, gesto ťahaním nahor by okrem zatvorení jednej aplikácie malo umožniť zatvoriť všetky otvorené aplikácie.

Okrem toho by menu multitaskingu malo obsahovať ikony posledný piatich ľudí, ktoré ste v minulosti kontaktovali. V prípade, že Siri nerozumie, mala by požiadať, aby ste jej vyrieknuté slovo hláskovali.

Zmeny majú prebehnúť aj v hudobnom prehrávači, zvonenie a ekvalizér má byť dostupný jedným kliknutím. Playlisty má byť možné generovať na základe pôvodu interpreta.

Šikovný výber skladieb má zase odporúčať pesničky podľa počasia, ročného obdobia, miesta, na ktorom sa nachádzate a ďalších atribútov.

Zdroj: PhoneArena