Domov Novinky Nové smart hodinky Apple Watch oficiálne predstavené

Nové smart hodinky Apple Watch oficiálne predstavené

Zdielať

Na stredajšom evente spoločnosť predstavila Apple Watch Series 8, SE 2 a úplne nové Apple Watch Ultra.

Apple Watch SE 2, vstupné zariadenie do sveta jablčných smart hodiniek, je malá evolúcia minulej generácie. Novinka ponúka najnovší čip (SiP) S8, detekciu autohavárie a nové farby za nižšiu cenovku, ktorá v USA začína na 249 USD. Pre porovnanie, predchádzajúca generácia začínala na cenovke 279 USD. Čip S8 je v porovnaní s čipom v predchádzajúcich Apple Watch SE rýchlejší o 20% a umožňuje funkcie detekcie autohavárie a medzinárodný roaming, čo bol zrejme dôvod prečo firma vybavila najlacnejšie hodinky najnovším čipom. Druhá generácia hodiniek je zároveň ľahšia vďaka redizajnovanej zadnej časti krytu.

Aktualizácie sa dočkali aj klasické Apple Watch. Ponúknu taktiež najnovší S8 čip a prakticky rovnaký dizajn ako Apple Watch Series 7. Hlavnou novinkou je nový senzor, ktorý zaznamenáva telesnú teplotu a slúži primárne pre sledovanie ženského zdravia, ako napr. ovulácia. Tento nový senzor meria teplotu počas noci (spánku) každých 5 sekúnd a aplikácia Zdravie môže používateľa upozorniť na odchýlky, ktoré môžu byť spôsobené cvičením, ale aj chorobou. Taktiež umožňuje odhadnúť čas blížiacej sa ovulácie a aj prípadné poruchy cyklu.

Podobne ako Apple Watch SE 2, hodinky obsahujú funkciu detekcie autohavárie, ktorá umožní automaticky kontaktovať záchranné služby a pošle aktuálnu polohu a správu aj určeným kontaktom. Na funkcii sa podieľa aj nový troj-osí gyroskop a nový akcelerometer. Výdrž hodiniek Apple udáva stále na úrovni 18 hodín, nový watchOS 9 prináša nový Low Power Mode, ktorý limituje niektoré funkcie, ako always-on displej a detekciu tréningu a umožní tak vydržať batérii až 36 hodín. Apple Watch Series 8 začínajú v USA na cenovke 399 USD pre GPS model, za model so SIM kartou si priplatíte 100 dolárov. Dostupné budú od 16. septembra.

Asi najzaujímavejšou novinkou v oblasti Apple Watch je nový prémiový model, ktorý dostal označenie Apple Watch Ultra. Sú určené pre profesionálnejších športovcov a majú nový dizajn s väčším 49 mm displejom a novým, programovacím tlačidlom. Displej má dosiaľ najvyšší jas zo všetkých hodiniek spoločnosti, až 2000 nitov a spolu s vyššou mechanickou odolnosťou sú hodinky určené aj do extrémnych podmienok. Vďaka väčším rozmerom sa do nich zmestila aj väčšia batéria, tentokrát s výdržou 36 hodín bežného používania, čiže približne dvojnásobok toho čo ponúkajú štandardné modely Apple Watch.

S novou Low Power optimalizáciou, ktorá bude dostupná vo forme softvérovej aktualizácie neskôr tento rok, by hodinky mali vydržať až 60 hodín. Spoločnosť zároveň tvrdí, že nové Apple Watch Ultra majú dostatočne dlhú výdrž na dokončenie triatlonu, ktorý pozostáva z 2,4 míle plávania, 112 míľovej jazdy na bicykli a plného maratónskeho behu. Nové programovacie tlačidlo na boku hodiniek môže zastávať mnoho funkcií, napríklad môže slúžiť ako rýchly prístup k tréningom. Vďaka tomu môže používateľ instatne začať tréning a plynulo sa posúvať vo workoutoch zložených z viacerých typov tréningov. Pri behu zas vie napr. zaznačiť ubehnuté kolo.

Apple Watch Ultra obsahuje aj tri zabudované mikrofóny s novým algoritmom potláčajúcim vietor pre čistejšie audio počas hovorov. Unikátny pre tento model je aj nový tmavý režim, pozostavajúci z tmavého pozadia a červeného rozhrania a nový watch face s názvom Wayfinder, ktorý obsahuje zabudovaný kompas a priestor pre až 8 miniaplikácií. Nový GPS prijímač pracuje na dvoch frekvenciách GPS a spolu s novými algoritmami umožňuje detekciu pozície nositeľa hodiniek aj v prostredí, kde by to inokedy nešlo.

Prémiové hodinky kalifornského gigantu obsahujú všetky nové funkcie z Apple Watch Series 8. Spoločnosť ponúka trojo rozličných ramienok podľa zamerania: na túru, potápanie a beh. Všetky modely majú slot na SIM kartu a mobilné pripojenie a v USA začínajú na cenovke 799 USD. Dostupné budú od 23. septembra.

Zdroj