Domov Novinky Nothing Phone 2: Všetko, čo zatiaľ vieme

Nothing Phone 2: Všetko, čo zatiaľ vieme

Zdielať

Tu sú všetky doterajšie fámy o telefóne Nothing Phone 2.

Telefón Nothing Phone 1 bol jedným z najunikátnejších smartfónov, ktoré sme videli v roku 2022. Spoluzakladateľ OnePlus Carl Pei založil Nothing s cieľom vdýchnuť nový život stagnujúcemu mobilnému trhu. Teraz, keď spoločnosť deklarovala svoje zámery, čo môžeme očakávať od telefónu Nothing Phone 2? Carl Pei potvrdil, že bude nasledovať nástupca aktuálneho modelu a bude sa volať Nothing Phone 2. Vieme to z tweetu, ktorý Pei zverejnil v decembri 2022. Žiaľ, hlavným účelom tohto tweetu bolo ukončiť myšlienku, že v blízkej budúcnosti bude existovať uvádzaný nástupca. Pei vysvetlil, že Nothing Phone 1 zostáva hlavným zameraním značky, aspoň zatiaľ. Nie je však pochýb o tom, že Nothing Phone v určitom okamihu bude. Pei má zjavne dlhodobú víziu toho, ktorú opísal ako veľmi podobnú Apple.

Vzhľadom na Peiovu bývalú spoločnosť a na to, čo povedal o svojej značke, bude určite existovať zariadenie nadväzujúce na Nothing Phone 1. Otázkou je len to, kedy to bude. Ako sme spomenuli, nie je isté, kedy by mohol nový telefón od Nothing prísť. Môžeme sa však pozrieť na krátku históriu spoločnosti a získať predstavu o tom, čo by sme mohli očakávať. Koncom februára 2022 priniesol Pei na Mobile World Congress prototyp telefónu Nothing Phone 1. Bol spozorovaný, ako tento prototyp ukazuje generálnemu riaditeľovi Qualcomm. Je veľmi pravdepodobné, že Pei by to mohol zopakovať v roku 2023 a na tohtoročný MWC priniesť prototyp telefónu Nothing Phone 2. Teraz už spomínaný Peiov tweet jasne ukázal, že telefón Nothing Phone 2 nemáme v dohľadnej dobe očakávať. „Čoskoro“ je však relatívny pojem. Ak sa telefón uvedie na trh v júli 2023, nie je to naozaj príliš blízko k decembru 2022. Kým sa však nedozvieme niečo iné, musíme si počkať, ako to dopadne. Musíme si počkať a uvidíme, či Nothing Phone 2 dostane dátum vydania.

Vieme, že Pei rokuje s mnohými operátormi. Vieme tiež, že Nothing Phone 1 má dočasný beta program pre kupujúcich. Preto je pravdepodobné, že sa Nothing Phone 2 dočká uvedenia na trh. Telefón má osobitý vzhľad, ktorý ho okamžite odlišuje od všetkých konkurentov. Je to najmä vďaka „Glyfu“ a teda svetlám na zadnej strane telefónu. O telefóne Nothing Phone 2 toho veľa nevieme, ale môžeme si byť istí, že bude mať tiež Glyph. Prvok by sa však mohol dočkať niekoľkých zmien. Je možné, že by spoločnosť mohla svetlá urobiť jasnejšími alebo energeticky úspornejšími. Mohli by mať aj nové schopnosti. Jedna vec, ktorú však takmer určite nebude mať, je osvetlenie RGB (keďže dokáže vyprodukovať len biele svetlo). Hoci RGB by bolo zjavným vylepšením pre Nothing Phone 2, Pei túto myšlienku neustále zhadzoval, dokonca zašiel tak ďaleko, že ju označil za „krkolomnú“.

Pokiaľ ide o vybavenie telefónu, je nepravdepodobné, že by sa spoločnosť rozhodla pre prémiovú vlajkovú loď. Fotoaparát, procesor a ďalšie špecifikácie telefónu boli pevne v strednej triede. Išlo o premyslený krok s cieľom udržať nízku cenu. Nie je pravdepodobné, že by firma urobila obrovský skok zo strednej triedy do prémiovej oblasti už po jednej generácii. Inými slovami, v prípade telefónu Nothing Phone 2 očakávajte určité vylepšenia, ale neočakávajte konkurenta pre Google Pixel 7 Pro alebo Samsung Galaxy S23 Ultra. Nakoniec vieme, že firma teraz vyvíja svoje softvérové úsilie vo vlastnej réžii. Preto by sme mali očakávať, že dodrží svoj pôvodný sľub aktualizácie softvéru, ktorý je tri aktualizácie systému Android a štyri roky bezpečnostných záplat. Telefón Nothing Phone 1 je cenovo dostupnejší telefón, jeho cena začína na 469 eurách. Ako sme už spomenuli, neočakávame, že by výrobca výrazne vylepšoval vnútorné vybavenie telefónu Nothing Phone 2, čo by znamenalo, že cena by nemala až tak vyskočiť.

Nezabúdajte však, že Carl Pei založil OnePlus. Stratégia tejto spoločnosti spočívala v tom, že na začiatku vydala telefón, ktorý nezarobil takmer žiadne peniaze, v snahe vybudovať si základňu fanúšikov a potom pomaly zvyšovať cenu svojich budúcich modelov. Boli by sme nesmierne prekvapení, keby Pei túto stratégiu nezopakoval v prípade tejto značky, keďže už teraz vo veľkej miere čerpá z príručky OnePlus. Pei už priznal, že Nothing Phone 1 sa predáva takmer bez ziskovej marže, čo nemôže trvať večne. Inými slovami, môžete pokojne plánovať, že Nothing Phone 2 bude aspoň o niečo drahší ako Phone 1.

Zdroj