Domov Novinky Na Slovensku začína predaj tabletu Acer Iconia Talk S

Na Slovensku začína predaj tabletu Acer Iconia Talk S

Zdielať

Na Slovensku sa v obchodoch začal predávať nový Iconia Talk S od spoločnosti Acer. Iste si veľa fanúšikov tabletov povie „opäť jeden nový tablet.“ Ako to je však naozaj? Ponúkne tablet niečo zaujímavé?

Acer Iconia Talk S 01

Nie, nejde o obyčajný tablet. Máloktorý totiž ponúkne za dostupnú cenu sloty na dve SIM karty a ešte aj s podporou LTE sietí. Vyniká pekným dizajnom a tvarovo podobá viac na telefón. Od bežných 7“ zariadení je aj o niečo užší čím sa výrobca snažil uľahčiť pohodlnejšie uchopenie do ruky a vloženie do vrecka kabátu alebo kabelky.

Tablet má teda 7“ IPS displej s rozlíšením 1280×800 pixelov a oleofóbnou vrstvou. Pokiaľ ide o hardvér, ponúkne výbavu strednej triedy – 1 GB RAM a 64-bitový štvorjadrový procesorom Qualcomm Snapdragon 410, taktovaný na 1,2 GHz. Vnútorná pamäť ponúkne kapacitu 16 GB, prítomná je aj podpora pre microSD karty do veľkosti 32 GB. Operačným systémom je Android 4.4 KitKat.

Acer Iconia Talk S 02

Prítomná je aj dvojica fotoaparátov – predný má 2 MPx a zadný 5 MPx, avšak je bez blesku. Batéria má kapacitu 4100 mAh.V slovenských obchodoch sa tablet predáva okolo ceny 220 eur, čo nie je veľa za vybavený tablet s dvojicou SIM kariet s podporou LTE sietí.