Domov Novinky Motorola uvádza dvoch zástupcov vyššej strednej triedy

Motorola uvádza dvoch zástupcov vyššej strednej triedy

Zdielať

Motorola sklamala veľa priaznivcov, keďže nepredstavila novú generáciu vlajkovej Moto X. Za to ale pripravila dvoch zástupcov vyššej strednej triedy, ktoré by mali byť veľmi cenovo atraktívne. Spomínate na dávno zabudnutú Xperiu Play? Tak na ňu zabudnite, pretože sa tu žiadne herné prvky nevyskytujú a Motorola Moto X Play je skôr cenovo príjemne postavený.

Motorola Moto X Style a Moto X Play 01

Je určený pre konzumáciu médií po dlhšiu dobu, o zobrazenie sa postará 5,5“ displej s Full HD rozlíšením. Základom je Qualcomm Snapdragon 615 s ôsmimi jadrami a 2 GB RAM a grafika Adreno 405. To je veľmi dobrý základ pre menej náročnejších hráčov, ktorí sa uspokoja so strednými detailami a pre milovníkov konzumácie filmov a najrôznejších prenosov aj po internete.

Všetky multimédiá sa určite nezmestia na 16 alebo 32 GB internej úložiska, preto sa nezabudlo na slot pre microSD pamäťové karty, ktoré rozšíria pamäť až o 128 GB. Batéria má teda lepšiu kapacitu 3640 mAh. Fotoaparát vytvorí fotografie až v 21 MPx rozlíšení a to aj za horších svetelných podmienok, vďaka svetelnosti f/2.0. Android je osadený v najnovšej verzii 5.1.1 Lollipop a nechýba ani podpora LTE, ktorého frekvencia nie sú známe.

Motorola Moto X Style a Moto X Play 02

Pri modeli Motorola Moto X Style hrá prím štýl, ako už z názvu napovedá. Štýlový ale nebude len vzhľad, ale aj vnútornosti, keďže Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM a 5,7“ Quad HD displej sú naozajstná lákadlá. Bude sa ponúkať v 16/32/64 GB variante a ani tu sa nezabudlo na podporu microSD pamäťových kariet s kapacitou až do 128 GB. Fotoaparát je 21 MPx, rovnako ako vyššie. S výnimkou toho, že teraz s ňou miesto Full HD videa zaobstaráte až 4K video.

Motorola Moto X Style a Moto X Play 03

Selfie-maniaci si prídu pri modeli Style na svoje – 5 MPx foťák s prisvetľovacia diódou je ich hotový sen. Okrem podpory LTE a nainštalovaného Androidu 5.1.1 Lollipop degradovala batéria na 3000 mAh. Výrobca ale upozorňuje na rýchlonabíjanie, ktoré telefón pre bežné použitie na 10 hodín nabijete už za 10 minút. Ceny by mali byť nízke. Výrobca ich síce nezverejnil, ale sľúbil, že budú až o 200-300 dolárov lacnejšie, než vlajkovej lode ako Galaxy S6 a ďalšie.

Zdroj: GSMarena