Domov Novinky Messenger pokračuje vo veľkých zmenách

Messenger pokračuje vo veľkých zmenách

Zdielať

Po zavedení koncového šifrovania ako predvoleného prichádzajú ďalšie užitočné novinky.

Meta, ktorá stojí za populárnou platformou na posielanie správ Messenger, oznámila 6. decembra minulého roka, že postupne zavádza koncové šifrovanie ako predvolené pre všetky chaty v aplikácii. Koncové šifrovanie v praxi znamená, že nikto, vrátane Mety samotnej, nebude vedieť prečítať správy zúčastnených strán, pokiaľ niekto z účastníkov chatu komunikáciu sám nenahlási spoločnosti.

Spolu s touto novinkou prišli aj iné užitočné funkcie ako možnosť editovať už odoslanú správu do 15 minút alebo aj funkcia miznúcich správ s upozornením, ak si niekto spraví screenshot obrazovky s miznúcou správou. Druhá menovaná funkcia je dostupná len pre chaty s koncovým šifrovaním. Rovnako pribudla možnosť vypnúť si potvrdenie o prečítaní pre iných účastníkov chatu.

Vývojári Messengeru nedávno predstavili nové funkcie, ktorými v podstate väčšinou doháňajú konkurenciu. Jednou z nich je odosielanie HD fotografií, ktorá sa pomerne nedávno zjavila aj v druhom komunikátore firmy, WhatsApp. Stačí použiť tlačidlo „HD“ a odoslaný obrázok bude vo vysokom rozlíšení. Rovnakú značku budú mať aj HD obrázky v chate, nakoľko na malom displeji telefónu častokrát nie je poznať či je obrázok v „štandardnom“ alebo HD rozlíšení.

Ďalšou užitočnou funkciou, ktorá sa postupne objaví v nasledujúcich týždňoch, je možnosť vytvoriť si albumy s fotografiami a videami, ktoré sa dajú zdieľať napríklad s rodinou a priateľmi. Stačí v skupinovom chate vybrať dve alebo viac fotografií, a stlačiť „Vytvoriť album“. Na pridanie fotografií a videí do už existujúcich albumov stačí použiť „Pridať do albumu“.

Aj keď mobilné operačné systémy Android a iOS ponúkajú natívne možnosti vytvorenia zdieľaných albumov, zmysel táto funkcia má pri zdieľaní fotografií medzi mobilnými platformami, kde všetci účastníci majú komunikátor od Mety. Na pridanie nového člena do skupinového chatu sa dá po novom použiť aj QR kód alebo link, ktorý sa dá jednoducho zdieľať.

A na záver, Messenger zvýšil limit pre veľkosť odosielaných súborov na 100 MB a podporuje všetky hlavné formáty, vrátane Word, Excel a PDF dokumentov a taktiež archívy ZIP. Aj keď na zdieľanie veľkých súborov cez komunikátor je lepšie použiť Telegram, vzhľadom k výrazne vyššej používateľskej základni Messsengeru zvýšenie limitu na súbory poteší nejedného používateľa služieb Mety.

Zdroj: 1, 2