Domov Novinky Merz zahájil spoluprácu s PBS INDUSTRY

Merz zahájil spoluprácu s PBS INDUSTRY

Zdielať

MES Merz je informačný systém k sledovaniu zákazok na základe manuálnych elektronických podporovaných obvodov hotovej výroby. Spoločnosť PBS INDUSTRY je výrobca a dodávateľ zariadení pre energetiku, petrochemický a stavebný priemysel. Sídli v dvoch závodoch: Trebíč a Moravský Krumlov. Výrobná časť Energetika vyrába zariadenia pre významných dodávateľov energií po celom svete. Hlavnými produktami sú kotle a príslušenstvo. Kondenzátory a tepelné výmenníky a časti párnych turbín sú taktiež hlavnými výrobnými produktami.

merz_2_vyroba_pbs

PBS vyrába ešte v dvoch hlavných odvetviach: Stavebné stroje, ktoré sa starajú o zvarovanie palivových a hydraulických nádrží, rámov, či kôrb. Posledná časť Oceľové konštrukcie s ročnou kapacitou 5000 ton má dlhoročné skúsenosti s výrobou ťažkých a stredných ale i ľahkých oceľových konštrukcií aj k jadrovej energetike. Hlavným prínosom pri implementácii Merz bude možnosť online sledovať vyťaženie jednotlivých pracovísk a stavu zákazok v reálnom čase.

Merz_implementacia

Ďalej evidencia prestojov, analýzy, týmto sa získajú dôležité dáta k plánovaniu výroby a spresňovanie noriem. Oslobodzujú sa tým najmä vyššie postavení majstri dielní od administratívy. V prvej fáze projektu sa vybuduje infraštruktúra a vytvorenie základného riešenie pre výrobné oddelenia. Do budúcna sa uvažuje nad rozšírením funkcionality Merzu. Napríklad sledovanie výkonnosti a dostupnosti strojných zariadení, automatizovaný zber dát, eskalácia alarmov a “bezpapierová“ dielňa.

Zdroj: TS