Domov Novinky LG G4 ponúkne kožu aj výborný fotoaparát

LG G4 ponúkne kožu aj výborný fotoaparát

Zdielať

Posledné týždne sa na internete často objavovali správy o novej vlajkovej lodi LG, ktorá by mala nahradiť minuloročný model G3. Posledné dni dokonca sám LG vydal niekoľko fotiek, na ktorých bol zobrazený zadný kožený kryt. Len teraz sme sa ale dočkali oficiálneho predstavenia, kde boli prezentované najsilnejšie stránky nového modelu G4, ktorými by mal konkurovať najlepším.

G4_Ceramic

Smartfón prichádza po vzore LG Flex s miernym zahnutím, čo prináša radu výhod hlavne pri nosení vo vreckách či hraní hier. Na prednej strane nájdeme veľký 5,5“ IPS displej s technológiou Quantum, vďaka čomu sa oproti predchodcovi zlepšili farby, jas aj kontrast. Rozlíšenie je Quad HD, čím sa radí medzi to najjemnejšie, čo na trhu nájdeme. Taktiež sa výrobca pýši technológiou Advanced Cell Touch, ktorá kombinuje zobrazovací LCD panel a dotykový senzor v jednej vrstve.

Veľkým lákadlom môže byť aj ale práve spracovanie, na ktorom si dal tentoraz LG veľmi záležať. Zaujímavý je hlavne zadný kryt, ktorý sa dá vymieňať za rôzne varianty, medzi ktorými nájdeme bielu s diamantovým vzorom, šedú či zlatú. Pozornosť púta ale kožený variant zadného panelu, dostupný v troch teplých farbách – čierna, hnedá a červená. Použitá koža by mala byť veľmi kvalitná, takže sa netreba báť vody ani prachu, či náhodného poškodenia.

G4_Genuine Leather

Čo sa týka hardvéru, bude sa radiť bohužiaľ pod súčasnú špičku. Môže za to možno práve obozretnosť spoločnosti, keďže najvýkonnejší Qualcomm čipset Snapdragon 810 obletovali fámy o silnom prehrievaní. Použitý bol teda slabší 64-bitový Snapdragon 808 so šesticou jadier, konkrétne dve jadrá Cortex-A57 a štyri Cortex-A53. O grafiku sa bude starať Adreno 418. Napájať smartfón bude vymeniteľná 3000 mAh batéria.

Ako operačná pamäť bude slúžiť 3 GB LPDDR3. Na dáta bude prístupných 32 GB úložného priestoru, ktorý sa dá pomocou microSD kariet rozšíriť až o 2 TB. Ostatná výbava je štandardná, nechýba dvojpásmové Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.1 či podpora LTE (4G). Poteší aj vylepšený zadný fotoaparát s rozlíšením 16 MPx, LED diódou, svetelnosťou f/1.8 a troj-osou stabilizáciou obrazu. Vpredu zase nájdeme 8 MPx snímač s clonou f/2.0.

G4_Genuine Leather3

Profesionálnych fotografov určite poteší u smartfónov netradičná funkcia ukladania snímkov v čistom RAW formáte, ktorý síce zaberie niekoľkonásobne viac miesta ako JPEG formát, jedná sa ale o surové dáta bez akejkoľvek straty detailov. Na papieri znie fotoaparát v tomto modely naozaj vynikajúco, dúfať len môžeme, že minimálne rovnako dobrý bude aj v reálnych podmienkach.

Použitý operačný systém je v najnovšej verzii Android 5.1 Lollipop, ktorý je obohatený o nadstavbu UX 4.0 od spoločnosti LG. Táto nadstavba podľa slov výrobcu poľudšťuje zložité technológie a snaží sa priblížiť čo najbližšie k zákazníkom. Za spomenutie stojí aj hrúbka zariadenia, ktorá sa pohybuje od 6,3 až po 9,8 mm a hmotnosť 155 gramov.

Smartfón bude na našom trhu dostupný začiatkom júna za cenu 657 eur s bežným krytom, za kožu si priplatíme 50 eur. LG ale spustil u vybraných partnerov aj predpredaj, kde je cena nastavená na 580 eur, resp. 618 eur. Cenovo síce LG G4 podliezol hlavných konkurentov, stále si ale výrobca za svoj produkt pýta veľmi vysoké sumy.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG H815 G4 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D855 G3 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG D855 G3 32GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS