Domov Novinky Lenovo Miix 520-12IKB: Tablet na prácu a zábavu

Lenovo Miix 520-12IKB: Tablet na prácu a zábavu

Zdielať

Zariadenia typu 2v1 sú v posledných rokoch populárne. Otestovali sme tablet s odpojiteľnou klávesnicou, ktorý ponúkne solídnu výbavu pre zábavu.

Hoci je zariadenie dostupné ako odpojiteľný tablet s klávesnicou, my sme na test mali k dispozícii tablet bez klávesnice. Materiálovo ide o kombináciu hliníka a plastu, pričom zo zadnej strany má vyklápateľný stojan. Ten je však tenký a má tendenciu sa prehýbať pri každej príležitosti. Na opretie tabletu však stačí. Z hornej strany je výduch chladenia, ktorý je častokrát hlučný. Ocenili by sme, ak by výrobca umožnil nabíjanie prostredníctvom USB-C portu, avšak pre nabíjanie treba použiť výhradne dodávaný adaptér s nabíjacou koncovkou do tabletu.

Konektivita zariadenia je chabá, je tu iba jeden USB-C a jeden USB 3.0 konektor. Počas testovania sme používali USB rozbočovač, kam sme pripojili klávesnicu a myš. Z ďalšej výbavy je tu potom už iba napájací konektor, spoločný 3,5 mm audio jack pre slúchadlá a mikrofón, ale tiež slot na SIM kartu, čo poteší najmä počas ciest. Hmotnosť zariadenia bez klávesnice je 900 gramov, čo je v prípade držania v jednej ruke problém, no vďaka výklopnému stojanu možno tablet položiť na stôl a nasmerovať ho priamo na používateľa.

Hardvérový základ tvorí štvorjadrový procesor najnovšej ôsmej generácie Intel Core i5-8250U, taktovaný na 1,6 GHz v základe (3,4 GHz v TurboBoost režime). Výkonovo patrí medzi slabšie, vhodný je na kancelársku prácu, ale na hry určený rozhodne nie je. Má totiž integrovanú grafiku Intel HD Graphics 620, dopĺňa ju 8GB RAM a 256GB SSD úložisko. Tablet je však vhodný na zábavu ako je napríklad sledovanie filmov, pre kancelársku prácu taktiež bohato stačí. S tabletom a tiež s pripojenými zariadeniami (klávesnica a myš) sa pracuje veľmi dobre. Teda ak zoberieme do úvahy fakt, že 12,2“ displej nie je veľmi vhodný na prácu a pre väčšinu používateľov môže byť príliš malý.

Používatelia, ktorí majú radi prenosné a malé zariadenia, však môžu naopak oceniť kompaktné rozmery zariadenia (300×205×9,9 mm). Prekvapili nás však pomerne široké okraje okolo displeja. Ten má prijateľné zobrazenie farieb aj pozorovacie uhly, avšak vo svojej kategórii ide skôr o priemer a vedeli by sme si predstaviť v tablete aj lepší zobrazovací panel. Full HD má pomer strán 16:10 a rozlíšenie 1920×1200 px. Páči sa nám čítačka odtlačkov prstov, ktorá je z ľavej strany a predstavuje tak lepší stupeň zabezpečenia zariadenia.

Lenovo Miix 520-12IKB je zaujímavý tablet s Windowsom. Výbava je dostatočná pre zábavu, či základné kancelárske úlohy, Full HD displej však má svoje medzery a mohol byť aj lepší. Prekvapilo nás hlučnejšie chladenie, ktoré môže v tichu občas prekvapiť a to najmä vtedy, ak to používateľ neočakáva. Mnohé tablety súčasnosti majú v sebe pasívne chladenie bez ventilátorov. Cena 1100 eur nie je najmenej, poteší však systém Windows 10, ktorý je najmä na prácu v teréne oveľa vhodnejší ako Android. Poteší tiež slot pre SIM kartu vďaka čomu možno pristupovať na internet aj tam, kde nie je Wi-Fi.