Domov Novinky LeEco Cool 1 Dual: Kovový smartfón s dvomi foťákmi

LeEco Cool 1 Dual: Kovový smartfón s dvomi foťákmi

Zdielať

Odkedy firma LeEco odkúpila rozhodujúci podiel v Coolpade, začali sa šíriť fámy o tom, že by mala svetlo sveta uzrieť nová vlajková loď, ktorá by podľahla trendu dvoch kamier. Dnes je tento smartfón oficiálne ohlásený.

LeEco-Cool1-Dual-2

LeEco Cool 1 Dual má mať 5,5“ IPS displej so štandardným Full HD rozlíšením pre dnešné zariadenia. Konštrukcia je vyrobená z kovu, čo je značné plus oproti konkurencii. Výkon tohto zariadenia zabezpečí Qualcomm Snapdragon 652 s procesorom so štyrmi jadrami o takte 1,2 GHz Cortex-A53 a štyrmi jadrami o takte 1,8 GHz Cortex-A72, grafický výkon zabezpečí Ardeno 510 a buď 3 GB alebo 4 GB operačnej pamäte.

LeEco-Cool1-Dual-specifikacie

Nás ale najviac zaujíma najviac vyzdvihovaná časť smartfónu, ktorou je dvojitý 13 MPx fotoaparát. Zvláštnosťou je, že jeden z týchto dvoch senzorov je len jednofarebný a len druhý z dvojice je farebný. Výrobca sľubuje až o 20% väčšiu jasnosť obrázkov a taktiež vyšší jas a redukciu šumu.

V prípade, že použijete len jednofarebný senzor, tak dosiahnete ešte lepších výsledkov, no fotografie ostanú samozrejme len čiernobiele. A keďže je jeho prednosťou fotoaparát, nemôže chýbať ani dvojité LED svetlo a možnosť nahrávať 4K videá. Z prednej strany smartfónu sa nachádza 8 MPx senzor s fixným zaostrením.

LeEco-Cool1-Dual-1

Cool 1 Dual ponúka 32 GB alebo 64 GB veľké úložisko bez akejkoľvek možnosti rozšírenia a na zadnej strane mobilu nájdete taktiež snímač odtlačkov prstov. Smartfón podporuje LTE a taktiež súbežné fungovanie dvoch SIM kariet. Viac ako 4000 mAh batéria sa postará, aby vám mobil vydržal od rána do večera aj v tie najnamáhavejšie dni bez potreby priebežného nabíjania.

Operačným systémom zariadenia je potom Android Marshmallow spolu s nadstavbou LeEco eUI v5.6. Telefón bude dostupný v Číne už 26. augusta v troch verziách 32GB a 3GB RAM, 32GB a 4GB RAM a najsilnejší z bratov sa pýši 64GB interným úložiskom spolu so 4GB RAM, ktorého cena sa má pohybovať okolo 230 eur.

Zdroj: GSMarena