Domov Novinky Je tu herný notebook Acer s procesorom Intel Core i9!

Je tu herný notebook Acer s procesorom Intel Core i9!

Zdielať

Spoločnosť Acer v priebehu minulého mesiaca predstavila svoj nový, neobvyklý notebook so šesťjadrovým procesorom. Zaujme najmä hráčov – čo všetko prináša?

O výkon nového Acer Predator Helios 500 sa stará kombinácia procesoru Intel Core i9 s grafikou NVIDIA GeForce GTX 1070, pričom obe je možné taktovať. Ide konkrétne o Intel Core i9-8950HK založený na architektúre Coffe Lake-H, so šiestimi jadrami a dvanástimi vláknami. Grafika je vybavená pamäťou 8GB GDDR5. O ventiláciu a odvod tepla sa pri tom stará chladiaci systém AeroBlade 3D s kovovými ventilátormi.

Výrobca takto demonštruje schopnosť bezpečne schladiť kombináciu architektúr, ktorá je charakteristická skôr pre desktopy. Aj uprostred práve prebiehajúcej LAN party. Zaujímavý je displej s uhlopriečkou 17,3“, ktorý je dostupný v dvoch variantoch, buď so 144 Hz Full HD, vybavený je technológiou Nvidia G-Sync alebo s 4K, matným IPS panelom. O výkon sa ďalej stará 16GB DDR4 2133 MHz, rozšíriteľná až do 64GB – a 1TB SSD disk alebo 2TB, klasické pohyblivé riešenie s 5400 rpm.

Zvuk zabezpečuje 2.1 audiosystém Acer TrueHarmony and Waves MAXXAudio so vstavaným subwooferom. Štandardnú výbavu tvorí jeden port LAN, tri USB 3.0 porty a dve USB konektory typu C. Obrazový výstup zabezpečuje jeden HDMI a Display Port. Samozrejmosťou je jeden audio vstup a výstup pre slúchadlá a mikrofón. Odporúčaná predajná cena je 3510 dolárov. Dostupná je aj varianta s Intel Core i7-8750H s cenou 2630 dolárov.

Zdroj: PCworld