Domov Novinky Huawei predstavil na Slovensku vlajkovú loď P8

Huawei predstavil na Slovensku vlajkovú loď P8

Zdielať

Spoločnosť Huawei slávnostne predstavila vo štvrtok 25. 6. 2015 v bratislavskej Moyzesovej sieni vlajkovú loď Huawei P8. Tešiť sa môžeme na nový špičkový model, ktorý vyniká luxusným dizajnom s veľmi tenkým jednoliatym kovovým telom (tenkým 6,8 mm), prémiovým spracovaním, skvelou výbavou doplnenou výkonom a fotoaparátom.

Huawei Event 01

„Práve teraz chce čínska spoločnosť konkurovať najlepším telefónom na svete. Toto je P8,“ uviedol nový TOP model Wang Yanmin. „Hoci máme natoľko prémiový dizajn, hoci máme natoľko špičkovú technológiu, tak pre väčšinu zákazníkov je naša cena úplne dosiahnuteľná,“ uviedol ku koncu svojho výstupu.

Huawei Event 02

Prednosti modelu P8 má byť nie len v parametroch, ale aj balením, keďže P8 je zbalený v elegantnej krabičke. Telefón disponuje 5,2“ Full HD displejom s technológiou IPS. Základom výkonného modelu je osemjadrový 64-bitový procesor HiSilicon Kirin 930 s taktom 4× 2,0 GHz + 4× 1,5 GHz. Telefón podporuje tiež siete 4G LTE pre všetky európske pásma, prítomné je aj NFC.

Huawei Event 03

Veľká časť predstavenia produktu bola venovaná revolučnému fotoaparátu, ktorým Huawei P8 disponuje. S rozlíšením 13 MPx a štvorfarebným senzorom s optickou stabilizáciou obrazu vie vykúzliť veľmi ostré snímky a videá aj pri zníženej viditeľnosti, viac o fotoaparáte sme písali v samostatnom článku.

Huawei Event 04

Vlajková loď je na Slovensku zákazníkom k dispozícii za cenu 479 eur s DPH. Odľahčená verzia Huawei P8 Lite, ktorá je aktuálne v TOP 10 medzi najobľúbenejšími smartfónmi je vhodná pre mladých ľudí a študentov je dostupná za 249 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HUAWEI P8 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu HUAWEI P8 Lite poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS