Domov Novinky Google výrazne zmení vyhľadávací algoritmus

Google výrazne zmení vyhľadávací algoritmus

Zdielať

Spoločnosť Google vyhlásila, že bude 21. apríla 2015 výrazne meniť svoj vyhľadávací algoritmus s cieľom posunúť stránky optimalizované pre mobilné zariadenia na vyššie priečky. Tento faktor bude od tohto dňa dôležitejší ako kedykoľvek predtým, preto ide o veľmi diskutabilnú zmenu vyhľadávacieho algoritmu.

google hq

V praxi to znamená, že hoci existuje stránka s obsahom, ktorá nie je optimalizovaná pre mobilné prehliadače, vo výsledkoch vyhľadávania bude uvedená na vyšších pozíciách iná stránka, ktorá takouto optimalizáciou prešla.

Situácia môže nastaviť vtedy, ak hľadáte informáciu umiestnenú na starších internetových stránkach, ktoré väčšinou nemajú mobilnú verziu. Je teda možné, že táto zmena spôsobí koniec vyhľadávania tak ako ho poznáme.

google mobile friendly

Samozrejme v tíme DigitalPortal.sk nespíme a portál sme optimalizovali nedávno aj my pre mobilné prehliadače presne tak, ako to má byť. Aby bolo aj na mobilnom zariadení surfovanie pohodlné a prehľadné. Ako vidí stránku Google? Je vhodná pre mobilné zariadenia? To si možno overiť jednoducho na tejto adrese.

Zdroj: Google