Domov Novinky Google predstavil nové Chromecasty

Google predstavil nové Chromecasty

Zdielať

Prvá generácia Chromecastu sa netešila zrovna veľkej obľube a to kvôli obmedzenejším schopnostiam. Predalo sa tak iba 20 miliónov kusov. Jeho tvar, pripomínajúci flash disk, bol zmenený a teraz vyzerá Chromecast viac elegantnejšie, čomu napomáha aj priamo integrovaný HDMI kábel.

Google_Chromecast_01

Nový Chromecast má rozmery 51,9×51,9×13,49 mm, hmotnosť potom činí 39,1 gramov. Ponúkne streamovanie obsahu s rozlíšením až 1080p, priaznivcov 4K videa teda musíme sklamať. K televízoru sa pripája cez HDMI, ktoré je elegantne vyvedené priamo zo zariadenia a je magneticky přidělávatelné k Chromecastu samotnému.

Na napájanie slúži microUSB a na internet sa pripojí bezdrôtovým štandardom Wi-Fi 802.11ac (2,4 alebo 5 GHz). Vďaka integrovanej adaptívne anténe pritom dokáže zaistiť vysoké rozlíšenie videa pri nízkom využití vyrovnávacej pamäte.

Google_Chromecast_02

Ak nestreamujete obsah priamo z mobilného zariadenia a streamuje seriál z Netflix, môžete s telefónom s odísť mimo dosahu Wi-Fi, keďže toto zariadenie funguje len ako bezdrôtový ovládač a Chromecast si dáta sťahuje sám z internetu.

Keďže Chromecast používa výpočtový výkon mobilného zariadenia a vďaka všetkým senzorom sa z neho stane výborný ovládač pre hry, ktoré sú ale streamované na televízii. Spomenúť môžeme Angry Birds GO, WGT Golf alebo veľmi zaujímavé Monopoly, kedy je televízia využitá ako herné pole a každý z hráčov má na svojom zariadení kartičky a ďalšie herné prvky.

Google_Chromecast_03

Ďalej bola predstavená verzia Chromecastu Audio, kedy vám toto malé zariadenie z akéhokoľvek reproduktora pomocou 3,5 mm jack konektora, optického pripojenia či RCA konektora urobí chytrým. Streamovať možno z cloudu, alebo priamo z mobilného zariadenia z rôznych webových rádií či priamo prehrávača Play Music.

Ak ich má používateľ viac, do konca roka pribudne podpora multi-room, kedy bude možné streamovať hudbu do viacerých reproduktorov naraz. Za nový Chromecast 2 chce Google po amerických zákazníkoch smiešnych 35 dolárov, čo je v prepočte okolo 31 eur. Bude sa dodávať v červenej, limetkovej a čiernej farbe. Prepracovania sa dočkala aj aplikácia Chromecast, ktorú nájdete na Obchode Play či Appstore.

Zdroj: PhoneArena, TheVerge, TechCrunch