Domov Novinky Google Fotky už fungujú na iPhonoch, chybu opravili

Google Fotky už fungujú na iPhonoch, chybu opravili

Zdielať

Po včerajšej najnovšej aktualizácii iOS 16.3.1, ktorá opravuje chyby sa vyskytol vážny problém s aplikáciou Google Fotky.

Aktuálne ide o štvrtú najpopulárnejšiu aplikáciu v danej kategórii a jednu z najznámejších aplikácii od Alphabet. Používateľom, ktorým v systéme iOS nefunguje aplikácia existuje oprava. Niekoľko používateľov nahlásilo, že aplikácia pri pokuse o jej otvorenie takmer okamžite spadne. To sa stalo opakovane aj nám v redakcii na iPhone 13 Pro a sme radi, že spoločnosť Google vydala rýchlo opravu. Pôvodná chyba spôsobila to, že aplikácia sa pri spustení zrútila, čo znemožnilo prístup ku knižnici fotografií alebo jej správu. Spoločnosť Google vydala v utorok aktualizovanú aplikáciu Fotky Google (verzia 6.23.1), ktorá „opravila problémy hlásené používateľmi“. Následné správy používateľov naznačujú, že rieši problém s pádom pri spustení. Aj v našom prípade sme problém preverili a konštatujeme, že je vyriešený.

Podľa slov používateľov sa zdá, že ostatné aplikácie Google, ako napríklad Gmail, Disk Google a Mapy Google, fungovali bez problémov. Dokonca niektorí tvrdia, že nemali problém ani s fotkami. Nie je jasné, čo tento problém spôsobilo a prečo sa týkal len niektorých ľudí. Aktualizácia systému iOS (ktorá mohla, ale nemusela problém vyvolať) je údajne pomerne malá; v poznámkach k vydaniu spoločnosti sa uvádza, že má opraviť najmä chyby a niekoľko bezpečnostných problémov. Google uviedla, že o probléme vie a podľa hovorcu spoločnosti Michaela Marconiho „práve zavádza opravu vo verzii 6.23.1 aplikácie Fotky Google“.

Zdroj