Domov Novinky Galérie z Oravy a Liptova je možné vidieť virtuálne

Galérie z Oravy a Liptova je možné vidieť virtuálne

Zdielať

Oravská galéria v Dolnom Kubíne a Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši dnes oznamujú, že rozšírili Art Projekt spoločnosti Google o ďalšie umelecké diela zo Slovenska. Liptovská galéria sa tak stáva najnovším partnerom Art Projektu na Slovensku.

Oravska galeria 01

Oravská galéria, ktorá sa zapojila do pilotného projektu už minulý rok, teraz umožňuje používateľom virtuálnu prechádzku priestormi galérie cez internet pomocou Street View zobrazenia a takisto rozšírila svoju online zbierku o diela, ktoré boli nasnímané v ultra vysokom rozlíšení.

Oravska galeria 02

Oravská galéria v Dolnom Kubíne zverejnila celkovo 68 výtvarných diel od významných slovenských umelcov, z toho 18 diel, ktoré boli digitalizované v ultra vysokom rozlíšení, vďaka čomu si ich používatelia môžu prezrieť do detailov.

Liptovska galeria 01

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa sprístupnila svoju zbierku zameranú na diela zo stálych expozícií, s dôrazom na obrazy významného slovenského maliara Petra Michala Bohúňa. Spolu Liptovská galéria prispela 81 dielami.

Liptovska galeria 02

Návštevníci Google Art Projektu môžu diela na stránke vyhľadávať podľa mena autora, diela, druhu diela, názvu múzea, krajiny, zbierok či časového obdobia. Funkcia „Moja Galéria“ umožňuje používateľom vytvárať a uložiť si svoje vlastné zbierky obľúbených umeleckých diel do svojej personalizovanej galérie.

Zdroj: TS