Domov Novinky Facebooku umožňuje komunikovať s followermi

Facebooku umožňuje komunikovať s followermi

Zdielať

Táto nová aplikácia, resp. nástroj má využitie najmä pre novinárov. Facebook umožnil jednotlivcom využívať Mentions app, ktorá umožňuje danému používateľovi zostať v kontakte so svojimi followermi a zdieľať s nimi obsah. Vďaka tejto aplikácii môžu používatelia posielať obsah nielen svojím priateľom ale aj followerom, ktorí sú verejní.

mentions_app2

Vadim Lavrusik, produktový manažér pre Facebook Mentions, oznámil médiám, že zmena sa vzťahuje na tisíce používateľov Facebooku, ktorí majú overený účet, vrátane novinárov, ktorí sa chcú spojiť so svojimi followermi. „Hlavnou myšlienkou bolo priniesť pre novinárov možnosť zhromažďovania správ, prepojenie sa so svojimi čitateľmi a riadiť tak distribúciu všetkého obsahu.“ – dodal Vadim Lavrusik.

facebook-mentions

Tento princíp už bol na Facebooku dostupný skôr, týkal sa ale hercov a športovcov, aby mohli sledovať, čo o nich fanúšikovia hovoria a taktiež mohli ostať v interakcii s nimi. Okrem iného mali možnosť aj vysielania živého videa. Aby používateľ overil svoj profil, musí vyplniť online formulár na základe ktorého si môže stiahnuť a nainštalovať túto aplikáciu.

mentions_app

V prípade, že follower použije tag #The Rock v statuse a pridá ho, The Rock dostane oznámenie v tejto Mentions aplikácii a následne môže reagovať na daného používateľa. Používatelia, ktorí sú followermi budú notifikáciou upozornení v prípade, že novinár, respektíve celebrita vysiela živé video.

Zdroj: BS