Domov Novinky Facebook vybuduje v Írsku datacentrum

Facebook vybuduje v Írsku datacentrum

Zdielať

Spoločnosť Facebook v rámci skvalitňovania služieb postaví do roku 2018 datacentrum v írskej dedine Clonee. Projekt bude postavený najmä z know-how projektu z roku 2011 o dátových centrách. Pôjde už o šieste datacentrum Facebooku. V USA fungujú 3 dátové centrá a ďalšie v Texase je vo výstavbe. V Európe funguje už jedno dátové centrum vo Švédsku, konkrétne v meste Lulea. Írsko ale nie je prekvapivou voľbou, nakoľko tu od roku 2009 Facebook umiestnil svoju medzinárodnú ústredňu.

Facebook 02
Viceprezident Facebooku Tom Furlong sa vyjadril: „Naše dátové centrum v Clonee bude bežať stopercentne z obnoviteľných zdrojov energie, a to vďaka veternosti Írska. Nové dátové centrum je pokračovaním našich významných investícii do tejto zeme a do Európy ako takej.“

Facebook 01
Zdá sa ale, že Facebook stavia toto dátové centrum aj z právnych dôvodov. V roku 2015 Európsky súd oznámil, že dohoda o bezpečnom dátovom prenose medzi Európou a USA je označená za neplatnú. Američania tak hľadali spôsob, ako uložiť správy Európanov v Európe. Na tento problém upozornil rakúsky študent.

Zdroj: Facebook