Domov Novinky Facebook: Hacker ukradol informácie z 50 miliónov účtov

Facebook: Hacker ukradol informácie z 50 miliónov účtov

Zdielať

Používatelia už asi počuli, že v posledných dňoch sa údajný hacker nabúral na Facebook. Zasiahnutý môže byť ktokoľvek. Najmä tí používatelia, ktorí v posledných dňoch boli z ničoho nič odhlásení z Facebooku, či Messengera, pravdepodobne sa taktiež stali „obeťami“ tohto útoku.

Používatelia sa však nemajú čoho obávať. Odhlásenie bolo spôsobené obranným mechanizmom tímu Marka Zuckenberga a zabránilo hackerovi prístup k používateľovým údajom. Problém bol vo funkcií „Zobraziť ako“. Tá umožňovala pozrieť si profil očami ostatných používateľov. Vďaka nej bolo možné zistiť, ako vyzerá pred neznámymi ľuďmi a ako pred priateľmi. Práve v tomto nástroji sa objavila určitá zraniteľnosť, ktorá umožňovala hackerom ukradnúť bezpečnostné tokeny, ktoré sa využívajú na prihlasovanie. Vďaka nim získali prístup k miliónom účtov na Facebooku.

„V utorok sme zistili, že útočník využíval technickú zraniteľnosť, aby ukradol prístupové tokeny pomocou ktorých by sa dokázal prihlásiť až do 50 miliónov účtov na Facebooku, “ napísal v príspevku vo svojom profile CEO Facebooku, Mark Zuckerberg, „Zatiaľ nevieme, či boli tieto účty zasiahnuté, ale pracujeme na tom a dáme vám vedieť viac, keď sa dozvieme niečo nové.” Konečným východiskom Facebooku je, že užívatelia sa nemusia strachovať a meniť si heslá. Avšak zatiaľ sami nevedia, kto za útokom stojí.

Zdroj: TheVerge