Domov Novinky Dva nové mobily od Xiaomi sú na dohľad

Dva nové mobily od Xiaomi sú na dohľad

Zdielať

Dňa 18. augusta 2016 dostala čínska spoločnosť Xiaomi povolenie od certifikačného úradu TENAA na dve nové zariadenia. Tieto modely majú označenia 2016050 a 2016060 a mali by to byť zariadenia Redmi Note 4 a Redmi 4. Uniknuté informácie hovoria o tom, že už 25. augusta by mali predstaviť práve Xiaomi Redmi Note 4.

Xiaomi-Redmi-Note-4-leaked-box

Na uniknutom obrázku môžeme vidieť obal spomínaného Redmi Note 4, na ktorom sú potvrdené niektoré špecifikácie, o ktorých sa už dlhšiu dobu šuškalo. Vidieť môžeme 5,5“ displej, procesor Helio X20 s taktom 2GHz s až desiatimi jadrami, ktorý je tiež uvedený na certifikáte od TENAA MI2016050, čo potvrdzuje, že sa naozaj jedná o zariadenie Redmi Note 4.

Xiaomi-Redmi-Note-4-leaked-teaser

Obal taktiež prezrádza batériu s kapacitou vysokou  až 4000 mAh.  Softvérový chod zabezpečí Android 6.0 Marshmallow s klasickou nadstavbou MIUI. Zadný fotoaparát má mať 13 MPx, čo postačuje na veľmi ostré a kvalitné fotografie a o selfie sa postará kvalitný 5 MPx fotoaparát. Podľa obrázku môžeme ešte usúdiť, že v tomto modeli nás čaká 3GB RAM a 64GB úložného priestoru. Podľa certifikátu však môžeme očakávať ešte jednu verziu, ktorá má poskytnúť 2GB RAM a 16GB úložisko.

Xiaomi-redmi-note-4-tenaa

Ďalšou možnosťou je Xiaomi Redmi 4. Podľa všetkého by mal prísť s 5“ TFT Full HD displejom a mal by byť poháňaný osemjadrovým procesrom taktovaným na 1,8GHz. Očakáva sa, že výrobcovia použijú Snapdragon 625 SoC. Disponovať by mal 3GB RAM a 32GB interným úložiskom bez možnosti rozšírenia.

Xiaomi-redmi-4-tenaa

Bežať má na Androide 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou MIUI. Rovnako, ako iný model má disponovať rovnakými fotoaparátmi, teda 13MPx vzadu a 5MPx vpredu. Rovnaká by mala byť aj batéria, ktorá zariadeniu poskytne dlhú životnosť na jedno nabitie.

Zdroj: Timesnews