Domov Novinky Dron možno používať bez diaľkového ovládača

Dron možno používať bez diaľkového ovládača

Zdielať

Mnohým používateľom sa môže páčiť myšlienka používať dron bez diaľkového ovládača.

Podobne ako jeho predchodcovia, konkrétne pôvodný model Hover Camera a Hover 2, má X1 sklopné telo, ktoré umožňuje jeho zloženie do 125 gramového balíka s rozmermi 127×86×31 mm, keď sa nepoužíva. Okrem toho je vďaka ochrannému krytu okolo vrtúľ schopný vzlietnuť z ruky používateľa bez rizika zranenia. Model možno ovládať na diaľku alebo nastaviť do vopred naprogramovaných letových režimov prostredníctvom sprievodnej aplikácie pre iOS/Android. Od predchádzajúcich modelov ho však odlišuje skutočnosť, že sa dá používať aj bez smartfónu alebo diaľkového ovládača.

Namiesto toho si používatelia stlačením tlačidla na samotnom drone môžu vybrať jeden z piatich letových režimov. Medzi tieto režimy patria: Hover (vznáša sa na mieste); Follow (letí za pohybujúcim sa používateľom a udržiava ho v zábere); Zoom Out (začína v blízkosti používateľa a potom sa vracia späť do širšieho záberu); Orbit (letí v kruhu okolo používateľa, pričom ho neustále udržiava v strede) a Bird’s Eye (pozerá sa na používateľa zhora priamo dole). Po výbere režimu dron vzlietne z ruky používateľa a do troch sekúnd je vo vzduchu. X1 má maximálne rozlíšenie videa 2,7K/30fps a využíva aj elektronický systém stabilizácie obrazu na udržanie plynulých a vodorovných záberov.

Dokáže tiež snímať 12 MPx fotografie. Video aj fotografie sa ukladajú do 32GB internej pamäte. Jeho obraz z kamery sa v reálnom čase prenáša do aplikácie prostredníctvom Wi-Fi, a to až do maximálnej vzdialenosti 30 metrov. Jedno nabitie lítiovej batérie dronu s kapacitou 1050 mAh by údajne malo vystačiť na približne 11 minút letu. Hover Camera X-1 je v súčasnosti predmetom kampane na portáli Indiegogo, kde za prísľub 329 USD získate jeden dron, ak všetko vyjde. Plánovaná maloobchodná cena je 469 USD.

Zdroj