Domov Novinky Domácnosť môže byť jednoduchšia a pohodlnejšia

Domácnosť môže byť jednoduchšia a pohodlnejšia

Zdielať

Energetická efektivita, pohodlie a používateľské prostredie, ktoré pochopí každý. To by mali byť parametre každého smart zariadenia, ktoré ovláda dom. Neviditeľný sluha, ktorý má pod palcom kúrenie, chladenie, tienenie, osvetlenie, či bezpečnostný systém, musí byť pochopiteľný pre každého člena domácnosti.

Lepsia domacnost 01

Ľudia sú omylní, roztržití a často zabúdajú. Zabudnuté svetlo na toalete, vytiahnuté žalúzie uprostred teplého letného dňa… To všetko má okrem rozmeru straty komfortu ešte aj rozmer plytvania energiami a straty financií. Systém riadenia nedokáže uhádnuť náladu, alebo predvídať konanie. Dokáže však optimalizovať fungovanie domácnosti.

Lepsia domacnost 02

Ak termostat nastavíte na čas, automaticky vysunie alebo spustí rolety, zakúri v byte, či zapne alarm. Ak sa chystáte sledovať film a chcete si stlmiť svetlo, nemusíte stávať a behať po celej obývačke. Stačí z pohodlia sedačky cez smartfón nastaviť všetko tak, aby to vyhovovalo momentálnej nálade či potrebe.

Lepsia domacnost 03

Určite sa vám stalo, že pri zaspávaní začalo vŕtať v hlave, či ste všade zhasli svetlo. Možno ste však zaspali práve pri myšlienke, že by ste ho mali ísť zhasnúť. Alebo ste sa ponáhľali na stretnutie a po odchode z domu ste si všimli, že sa niekde svieti. S riadiacou jednotkou stačí stlačiť tlačidlo na telefóne.

Zdroj: TS