Domov Novinky Dell predstavuje nové modely medzi notebookmi

Dell predstavuje nové modely medzi notebookmi

Zdielať

Dell predstavil novú generáciu notebookov Inspiron 15 7000, ktoré môžeme považovať za low-endové herné stroje. Pre najnáročnejších hráčov zostávajú v ponuke notebooky Alienware, novo dostupné sa štvorjadro Kaby Lake a grafikou GTX 1080.

Niektoré modely z radu multimediálnych notebookov Dell Inspiron 7000 môžu poslúžiť ako lacnejšie herné notebooky. Zjavné je to už na prvý pohľad, kedy zaujme tmavé šasi s červeným logom, podsvietením klávesnice, mriežkou ventilátora i ďalšími kontrastnými detailami. Napriek tomu je telo notebooku vyrobené z plastu a nie je tak dizajnovo výrazné ako niekoľkonásobne drahšie herné modely.

Vo výbave nájdeme procesory Intel Core siedmej generácie, konkrétne pomerne výkonné čipy Kaby Lake-H. Základná konfigurácia, ktorá bude stáť len 799 dolárov ponúkne 15,6“ displej s rozlíšením 1920×1080 px, procesor Intel Core i5-7300HQ, 4 GB RAM, dedikovanú grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 a 1 TB HDD.

Za príplatok je možné pochopiteľne získať ešte výkonnejšie konfiguráciu, ktorá sa chváli displejom so 4K rozlíšením, procesorom Intel Core i7-7700HQ, až 32 GB operačnou pamäťou, grafikou NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti a úložiskom M.2 SSD. Pri hraní je potreba tiež solídna ponuka portov, ktorá umožní pripojenie periférií.

Nový Inspiron 7000 disponuje trojicou portov USB 3.0, HDMI 2.0, Ethernet, 3,5 mm audio jackom a čítačkou SD kariet. Už spomínaná červeno podsvietená klávesnica je navyše odolná proti poliatiu. Výdrž batérie ani hmotnosť celého notebooku výrobcu nezmieňuje. V ponuke budú aj menšie varianty sa štrnásťpalcovou obrazovkou. Dell začne predaj na americkom trhu ešte tento týždeň.

Pre najnáročnejších hráčov sú samozrejme pripravené notebooky predávané pod značkou Alienware, ktoré sú pripravené aj pre použitie s VR headsetom. Začiatkom tohto roka sa modelmi Alienware, 13, 15 i 17 dočkali nových konfigurácií s procesormi Intel Core i7-7700HQ a Intel Core i7-7820HK, teda štvorjadro z radu Kaby Lake-H. Najväčší sedemnásťpalcový model bude navyše dostupný s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080 na architektúre Pascal, zaujímavou vychytávkou je tiež systém sledovania pohybu očí od Tobi.

Zdroj: Engadget