Domov Novinky Ďalšia napadnutá kryptoburza: Hackeri ukradli 150 miliónov

Ďalšia napadnutá kryptoburza: Hackeri ukradli 150 miliónov

Zdielať

Dátum 26. septembra 2020 sa zapíše do histórie singapurskej burzy kryptomien KuCoin ako jeden z najmenej šťastných. Postihol ju totiž hackerský útok, pri ktorom vznikli škody vo výške viac ako 150 miliónov amerických dolárov.

Burza incident zaznamenala po tom, čo došlo ku podozrivým objemným výberom z tzv. hot wallets – dočasných online úložísk kryptomien, ktoré sú využívané na flexibilné obchodovanie s kryptomenami. Majitelia napadnutých horúcich peňaženiek v nich mali financie uložené v menách Bitcoin, Ethereum či ERC-20. Časť z vystopovaných ukradnutých prostriedkov dosiahla hodnotu 150 miliónov amerických dolárov. Útočníci sa však s veľkou pravdepodobnosťou obohatili o ešte vyššiu sumu. V reakcii na incident podnikli IT špecialisti kroky, ktorými previedli zostávajúce online prostriedky do offline úložísk, zablokovali zákaznícky systém výberov a vkladov a napadnuté peňaženky zrušili.

Podľa doteraz známych informácií boli útočníci úspešní vďaka tomu, že disponovali súkromným kľúčom k horúcim peňaženkám. Ku útoku sa vyjadril aj CEO spoločnosti, Johnny Lyu. Majiteľom napadnutých účtov prisľúbil straty preplatiť. „Na začiatku roku 2018 sme založili poisťovací fond, ktorý slúži na riešenie neočakávaných bezpečnostných problémov, ako je tento.” Pri vyšetrovaní incidentu KuCoin spolupracuje s inými kryptoburzami a medzinárodnými orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zdroj: CS