Domov Novinky Čo všetko prinesie Galaxy Z Flip 5?

Čo všetko prinesie Galaxy Z Flip 5?

Zdielať

Rendery ukazujú, že Galaxy Z Flip 5 príde s väčšou vonkajšou obrazovkou.

Úniky naznačili, že telefón bude mať väčší displej a čerstvo zverejnené rendery ukazujú, ako by telefón mohol vyzerať. Najväčším rozdielom je vonkajší displej, ktorý teraz zaberá takmer celú hornú polovicu zadnej časti. Zadné fotoaparáty sú teraz uložené horizontálne namiesto vertikálne a ich umiestnenie si vyžiadalo obrys obrazovky v tvare priečinka. Displej má podľa všetkého 3,4″, čo je výrazný nárast v porovnaní s 1,9″ vonkajším displejom modelu Flip 4. Na krycej obrazovke telefónu Flip 4 sa môžu zobrazovať len oznámenia, dátum, čas, widgety, hľadáčik selfie a percentá batérie. Dúfajme, že väčšia obrazovka modelu Z Flip 5 vám umožní robiť viac bez toho, aby ste museli zariadenie rozkladať.

Čo sa týka ostatných dizajnových aspektov, veľa sa toho nezmenilo. Vnútorná obrazovka má stále 6,7″, ale mierne sa zmenili rozmery v rozloženom stave a zariadenie bude o chlp kompaktnejšie a tenšie. Samsung údajne vyvinul pre Fold 5 novú technológiu pántov, vďaka ktorej bude záhyb menej výrazný a zariadenie sa bude dať zložiť na plocho, a je pravdepodobné, že rovnaký pánt bude používať aj Flip 5. Mobil bude pravdepodobne poháňať Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Očakáva sa, že zadné fotoaparáty budú mať rovnaký počet megapixelov ako minulý rok, ale veľkosť snímača by sa mohla zväčšiť. Pravdepodobne si zachová aj 10 MPx predný fotoaparát.

Celkovo je vonkajšia obrazovka hlavnou zmenou, na ktorú sa tento rok môžeme tešiť, ale či bude väčšia krycia jednotka a nový čip stačiť na to, aby sa z tohto telefónu stal najlepší skladací telefón roku 2023, sa ešte len uvidí. Očakáva sa, že Samsung telefón odhalí v júli, teda o mesiac skôr ako minulý rok.

Zdroj