Domov Novinky Čo možno očakávať od nových Apple iPhonov?

Čo možno očakávať od nových Apple iPhonov?

Zdielať

September sa neúprosne blíži a s ním aj nová generácia zariadení Apple iPhone. Čo ale prinesie? Budú novinky tak revolučné?

Apple_iPhone_01

Ako sa budú nové smartfóny volať? Bude predstavený jeden, dva, alebo viac modelov? Ako to už poznáme, Apple pridáva do názvu písmeno „S“, do tak úvahy prichádza iPhone 6S a iPhone 6S Plus. To sú už ale trochu krkolomné názvy, preto sa objavili špecifikácie, že by telefóny preskočil značenie „S“a rovno by dostali sedmičku.

Zatiaľ však nič také nie je potvrdené. Veľkosť a vzhľad zariadenia by mali zostať zachované, avšak namiesto klasického hliníka, kde niektorí zaznamenali menšie problémy s ohýbaním predovšetkým pri väčšom modeli 6 Plus by Apple mal použiť alumínium, ktorý je až o 60% pevnejšie hliník.

Apple_iphone6_01

Okrem toho sa objavili špekulácie o možnom dvojročnom cykle iPhonu 5C, ktorý by mohol dostať plastového a lacnejšieho nástupcu, avšak tieto informácie boli skoro vyvrátené. Nápad síce ostal, jeho realizácia je menej pravdepodobná, avšak tiež jednou z možností.

Od nových telefónov sa očakávajú vylepšenia a vyšší výkonu a tiež má byť použitý novší 64-bitový čipset Apple A9, ktorý pravdepodobne vyrobí Samsung. Očakáva sa 2 GB RAM a vylepšenia čítačky TouchID a zvukových súčastí pre vylepšenie zvuku.

Apple_Watch_iPhone

Konštrukcia by mala byť navrhnutá tak, aby možná situácia ohýbania bola nulová, iPhony by mali dostať aj Force Touch, čo pomôže predovšetkým pri snímaní tlaku na displej. Pri limitovanej edícii iPhone 6S Plus by mohlo byť použité aj zafírové sklíčko na krytie displeja. Aká však bude realita? To uvidíme v septembri.

Medzi ďalšie „vychytávky“ má patriť vylepšenie zadného fotoaparátu na 12 MPx, Wi-Fi s podporou 802.11ac a tiež vylepšenie výbornej podpory LTE sietí.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 128GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple Iphone 6 Plus 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 6 Plus 128GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Apple iPhone 5S 16GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: MacRumors