Domov Novinky Čo dokážu hodinky Apple Watch bez iZariadenia?

Čo dokážu hodinky Apple Watch bez iZariadenia?

Zdielať

V septembri minulého roka boli spolu s novou generáciou iPhonov predstavené aj smart hodinky Watch. Čo ale vie bez iPhonu, iPadu alebo iného Apple zariadenia? Hodinky majú, rovnako ako väčšina Apple zariadení o niečo vyššiu cenu. Watch teda podporujú predaja predovšetkým nové iPhony, alebo ako ďalšie od existujúcich používateľov iZariadeni.

Apple_Watch_iPhone

Prakticky bez ani jednorazového spojenia s iPhonom, ktorý je pripojený k domácej Wi-Fi sieti nemožno skoro nič. Hodinky sa pripoja k Wi-Fi iba vtedy, ak je heslo k sieti uložené vo iCloude, samostatne to nedokážu. Funguje aj iMessage, ktorý ponúka možnosti odosielať obrázky, náčrty, smajlíky alebo svojou tepovú frekvenciu v podobe animácie bijúceho srdca.

Ak si používateľ chce za nejaký čas pripomenúť udalosť v kalendári, hodinky na to upozornia. Ak si tu vytvoríte udalosť, po následnom pripojení k iPhonu sa hodinky zosynchronizujú a pridanú udalosť ukážu aj v iPhone.

Ak prevádzkujete Apple TV a hodinky na rovnakej Wi-Fi sieti, môžete hodinky používať aj ako Apple Remote a ovládať televíziu priamo zo svojich hodiniek. Okrem toho však funguje aj funkcia Siri, avšak je veľmi orezaná a fungujú len základné funkcie ako napr. čo dnes hrajú v televízii (v USA), prevody jednotiek a dokonca aj predpoveď počasia.

Zdroj: CultofMac